UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nominowani do Filantropa

Elbląg, Filantrop Roku otrzyma tę statuetkę.
Filantrop Roku otrzyma tę statuetkę.

Już niedługo zostanie wyłoniony jedenasty Filantrop Roku. O zaszczytny tytuł będą walczyć cztery podmioty, które w 2011 r. w sposób szczególny wspierały działania organizacji pozarządowych i osoby potrzebujące z Elbląga i okolic. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 maja o godz. 18 w Teatrze im. A. Sewruka podczas XII Gali Filantropa Roku.

Niezależna Kapituła, złożona z przedstawicieli założycieli Fundacji Elbląg, dokonała nominacji w Konkursie o tytuł Filantropa Roku. Członkowie Kapituły rozpatrzyli 52 wnioski organizacji pozarządowych, instytucji użyteczności publicznych i osób fizycznych rekomendujące firmy i osoby, które wspierały ich działalność w 2011 r. Łącznie zgłoszono 19 firm i osób prywatnych. Jak wynika z wniosków, wsparcie przybrało różną formę – finansową, materialną, usługową czy doradczą. To dzięki tej pomocy możliwa była realizacja ważnych i ciekawych przedsięwzięć oraz pomoc najbardziej potrzebującym.
       Przy ocenie zgłoszeń Kapituła kierowała się wymiarem i długotrwałością świadczonej pomocy, ilością wspieranych organizacji i instytucji oraz uczestnictwem w życiu społecznym i kulturalnym miasta. Decyzją Kapituły o tytuł Filantropa Roku będą walczyć nominowani:
       – Krzysztof Orszewski, Piekarnia „Mazury” w Elblągu
       – Ryszard i Artur Zagalscy, Tartak Jagodno
       – Pracownicy Grupy Energa i Grupa Energa
       – Roman Badysiak, Kawiarnia „U Aktorów”.
       Zwycięzcę poznamy już w najbliższy poniedziałek (21 maja) podczas XII Gali Filantropa Roku 2011.
       Podczas Gali nastąpi również rozstrzygnięcie Konkursu na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych im. dr A. Gabrysiak, którego organizatorem jest Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Uroczystości towarzyszyć będzie występ Ryszarda Rynkowskiego i jego grupy, która występowała w programie „Bitwa na głosy".
      
       Honorowym patronem wydarzenia jest Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. Patronat medialny sprawuje Telewizja Elbląska i Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.
      
      
Karolina Trojan, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A mówiłem że Patysiak będzie, i jak co roku wygra. Czy to nie dziwne?
 • Dajcie nagrodę honorowemu elblążaninowi, zasłużył; "Lech Wałęsa o demonstracji "Solidarności": na miejscu Tuska dałbym polecenie: spałować " Gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie: spałować, oddać za to. Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek! Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu, więc nie mogą pozwolić na opluwanie i bijatykę – tak b. prezydent Lech Wałęsa w programie "Gość Radia Zet" wypowiadał się o proteście związkowców "Solidarności" przed sejmem. Wałęsa apelował także do Tuska: Panie premierze, więcej zdecydowania. Dość takiej zabawy! Nagrodę Filantropa Roku dla Wałęsy
 • O ile mi wiadomo to Badysiak nie wygrał już 2 lata z rzędu, 2009 Ryszard Rykowski 2010 Wcisła,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kawiarnia(2012-05-16)
 • eeeej to niesprawiedliwe. A gdzie Słońce Dubaju?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zioło(2012-05-16)
 • K. Orszewszki super facet!!
 • niech bedzie romek, skoro nie ma innych, wystarczy dac sałatki, czy schabowego zeby byc filantrop the best
 • Ryszard i Artur Zagalscy, Tartak Jagodno - jestem za nimi. W końcu to oni dzielnie wspierali słońce dubaju a kiedyś słońce przyjaznej gminy.
 • Czy Tartak zbudował tratwę dla Słońca Dubaju ? Tak pytam, bo nie znam tematu. .. ?
 • jednak brakuje Grzesia; Elbląg skopał (tzn. rozkopał), szpitalami żongluje, parkomaty wciska gdzie się da, ślimaka skręcił no i Dubaj rzucił na kolana. ..
Reklama