UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe przedszkole „Jedyneczka” zaprasza wszystkie dzieci!

 

"Jedyneczka" znajduje się w budynku zaprojektowanym specjalnie pod przedszkole. To tam na dzieci czeka bogate zaplecze sportowe, sala gimnastyczna, przestronny ogród z placem zabaw. Atutem jest również własna kuchnia, bez której trudno o zdrowie żywienie. Nowo powstałe Niepubliczne Przedszkole Ekologiczno- Sportowe „Jedyneczka” przy ul. Nowogródzkiej 7 zaprasza maluchy i ich rodziców już od września!

Z Jedyneczką dzieci będą bawić się i uczyć w myśl głównego hasła: „Mądrze, Zdrowo na Sportowo”. O tym, czy przedszkole o profilu sportowym jest potrzebne w Elblągu, rozmawiamy z zawodniczkami Kram Startu Elbląg Joanną Wagą, laureatką plebiscytu Dziennika Elbląskiego na najpopularniejszego sportowca 2016 roku oraz z Sylwią Lisewską, czołową snajperką ekstraklasy piłki ręcznej kobiet oraz reprezentantką kraju.
      
       - W jakim wieku zaczęła się Wasza przygoda ze sportem?
       - Sylwia Lisewska: Sport towarzyszył mi od dziecka, od najmłodszych lat. Na podwórku wymyślaliśmy z kolegami przeróżne zabawy sportowe, ale zaczynałam od piłki nożnej (śmiech).
       - Joanna Waga: W moim przypadku było podobnie. Mam starsze rodzeństwo, z którym spędzałam aktywnie czas podczas zabaw na podwórku. Siedzenie w domu było dla mnie największą karą. Moja przygoda z piłką ręczną zaczęła się w szkole, w wieku 8 lat.
      
       - Co sądzicie o idei przedszkola sportowego, które ma organizować różne zajęcia sportowe m.in. bliską Waszemu sercu piłkę ręczną, piłkę nożną, gimnastykę korekcyjną i ogólnorozwojową oraz judo?
       - J.W.: Uważam, że to świetny pomysł. Takie miejsce w Elblągu jest bardzo potrzebne, ponieważ nie ma zaplecza sportowego w innych przedszkolach, a czym skorupka za młodu nasiąknie… Ponadto w dzisiejszych czasach można zauważyć, że brak ruchu u dzieci powoduje takie problemy jak wady postawy czy otyłość. Częstym zjawiskiem są niestety zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego. Także pomysł na przedszkole, które zapewni codzienną dawkę aktywności i będzie zaszczepiać miłość do różnych dyscyplin sportu uważam za bardzo udany!
       -S.L.: Myślę, że niepokojąca jest również zbyt duża fascynacja dzieci grami komputerowymi, tabletami czy telefonami komórkowymi i nadmiar czasu, który poświęcają tym urządzeniom. Uważam, że rodzice w trosce o rozwój swoich dzieci poszukują dziś różnych form aktywności i takie przedszkole może bardzo im w tym pomóc i odciążyć ich. Po dniu ciężkiej pracy mogą spokojnie wrócić do domu i spędzać czas wspólnie z dziećmi, zamiast wozić je na dodatkowe zajęcia. Ruch i aktywność fizyczna to inwestycja w przyszłość, szansa na zdrowy rozwój dzieci, a przy okazji może wyrośnie nam grono młodych piłkarzy i piłkarek ręcznych… (śmiech).
      
       - Przedszkole chce organizować spotkania ze znanymi sportowcami, czy przyjmiecie zaproszenie na takie spotkanie? Co byście powiedziały dzieciom i ich rodzicom podczas takiego spotkania?

 

 - J.W.: Ja chętnie przyjdę! Warto od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach ideę sportu, bo sport uczy wygrywać i przegrywać – jak to w życiu bywa. Opowiedziałabym dzieciom o mojej przygodzie ze sportem, jak się rozwijała, co mi to dało.
       - S.L.: Ja również na pewno przyjmę zaproszenie na takie spotkanie i poprowadzę trening na wesoło! Chciałabym zachęcić wszystkie dzieci do sportu poprzez zabawę. Warto zainteresować dzieci sportem, bo sport kształtuje charakter, uczy systematyczności oraz tego, że do sukcesu dochodzi się ciężką pracą i nie mam na myśli tylko sukcesu sportowego.
      
       - Właśnie rozpoczyna się rekrutacja do Przedszkola Jedyneczka. Czy wybrałyby Panie przedszkole sportowe dla swoich dzieci?

       - J.W.: Jako mama sześciolatka zdecydowanie tak, bo ruch to zdrowie!
       - S.L.: Ja nie mam jeszcze dzieci, ale w przyszłości na pewno wybrałabym przedszkole sportowe, które zapewni moim dzieciom codzienną dawkę ruchu i będzie od najmłodszych lat zachęcać do zdrowego trybu życia i aktywności.
      
       - Czyli nie macie dość sportu?

       - J.W. i S.L.: Nie (śmiech).
      
       -Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

       - J.W. i S.L.: Dziękujemy.
      

Więcej informacji o przedszkolu można znaleźć na stronie
      
       www.jedyneczka.elblag.pl

       Niepubliczne Przedszkole
       Ekologiczno-Sportowe "Jedyneczka"

       ul. Nowogródzka 7
       82-300 Elbląg
       tel. 606-25-31-09
       tel. 692-05-10-05
        
 

       -----   materiał promocyjny ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl