UWAGA!

Nowy rok - nowa matura

W środę nowy rok szkolny rozpoczyna w Elblągu 24 tysiące uczniów oraz 3100 przedszkolaków. Pracować z nimi będzie 2200 nauczycieli.

Absolwenci liceów ogólnokształcących i profilowanych w tym roku szkolnym po raz pierwszy będą zdawać tak zwaną „nową maturę”.
     - Nowy egzamin nie powinien być zaskoczeniem dla uczniów, którzy posiadają wiedzę, bo jest to tylko kwestia zmiany formy - mówi Grażyna Kluge, dyrektorka elbląskiej delegatury Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty.
     Już w listopadzie wszyscy będą mogli przekonać się o tym w praktyce, bowiem zaplanowano "próbę generalną" majowego egzaminu, tak, by zmiany mogli poznać i uczniowie, i nauczyciele.
     W Elblągu do nowej matury będzie mogło przystąpić w maju przyszłego roku 1730 uczniów.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ustna nowa matura rozpoczyna się już w kwietniu. Dla uczniów będzie o wiele większym stresem niż stara, bowiem od niej będzie zależała przyszłość młodego człowieka i to, na jaki kierunek i gdzie dostanie się na studia. Dla nauczycieli też sporo zmian - nowelizacja Karty Nauczyciela "dzięki" której wydłuży się ścieżka awansu zawodowego, np. nauczyciel kontraktowy stracił ok. 8000zł bowiem musi przez 2 lata takim pozostać nie mogąc się rozwijać, czyli robić stażu na mianowanie. Innymi słowy młodym, pełnym energii będzie trudniej i rząd zniechęca ich jak może. Przypomnę, iż w pierwszym roku pracy nauczyciel otrzymuje 735zł na rękę za cały etat, jeśli ma to szczęście, że go dostanie.
 • a już L.Wałęsa obiecywał dobrą kasę kadrze nauczycielskiej, (mówiąc o wszystkich nauczycielach - na każdym poziomie edukacji).
 • Co sie tak przejmujecie nauczycielami tylko!!! To my uczniowe liceow bedziemy pisac ta glupia nowa mature, od ktorej wszystko ma zalezec.. i jakos nikogo to nie obchodzi, ze to dla nas tylko wiekszy stres...zamiast egzaminu dojrzalosci... kompletny bezsens jakby ze stara matura bylo cos zle...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maturzystka zalamana(2004-09-02)
Reklama