UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Numer, który może uratować życie

Od 1 listopada zacznie działać bezpłatna infolinia 800 165 320 dla osób bezdomnych. Przez całą dobę będzie można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach i innych formach pomocy dostępnych w województwie warmińsko-mazurskim.

Obsługą infolinii zajmują się dyspozytorzy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy udzielą informacji lub w razie konieczności zawiadomią policję, straż pożarną lub pogotowie. Dzwoniąc pod numer  800 165 320 można także informować o osobach, których życie i zdrowie jest zagrożone ze względu na warunki atmosferyczne.
       - Musimy być przygotowani do pomocy potrzebującym, gdy tylko zaczną się niskie temperatury, czy spadnie śnieg, mimo że na razie - jak na obecną porę roku jest dość ciepło– powiedział wojewoda Marian Podziewski.
       Wojewoda apeluje do mieszkańców, by reagowali w każdym przypadku gdy zauważą osobę potrzebującą pomocy i by powiadomiły o tym odpowiednie służy, bo to może uratować im życie. Wojewoda prosi też o zwracanie uwagi na osoby samotne. - Bardzo ważna jest w takich przypadkach aktywność naszych mieszkańców , by zgłaszali się do nas z taką informacją. Bez niej możemy być bezsilni - podkreślił wojewoda.
       Z danych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie jest około 1100 bezdomnych. W okresie zimowym będą oni mogli skorzystać w różnym zakresie z pomocy 84 placówek prowadzonych przez samorządy, stowarzyszenia i inne organizacje.
      
Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama