UWAGA!

O agresji i uzależnieniach wśród młodzieży

 
Elbląg, Jednym z prelegentów był Marek Jarosz, szef elbląskiego sanepidu
Jednym z prelegentów był Marek Jarosz, szef elbląskiego sanepidu (fot. WS)

W piątek (22 lutego) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyła się konferencja metodyczna pn. "W pułapce uzależnień", skierowana do dyrektorów, pedagogów, psychologów i pracowników  instytucji wspierających pracę szkoły.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na problem i przeprowadzenie debaty społecznej dotyczącej: zaburzeń zachowania, niskiej samooceny dzieci i młodzieży, które prowadzą do fobii szkolnej, depresji itp. Liczba uczestników znacznie przekroczyła możliwości logistyczne KMP w Elblągu, dlatego też zmieniono miejsce jej organizacji. Świadczy to o skali problemu i potrzebie spotkań osób zajmujących się pomocą.
       Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu. Na spotkanie przybyli: Grażyna Kluge - wiceprezydent Elbląga, Ryszard Sorokosz - dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych, Maria Kosecka - przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Spraw, Gabriela Effenberg – naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu, Stanisław Sołowiej -inspektor ds. bezpieczeństwa publicznego zdrowia i spraw społecznych w Starostwie Powiatowym w Elblągu.
      

 


       Zaproszenie w charakterze prelegentów przyjęli specjaliści z poszczególnych dziedzin: dr Irena Sorokosz – prorektor PWSZ w Elblągu, która przedstawiła zależność pomiędzy dynamiką procesów nerwowych a zachowaniem dzieci i młodzieży. Z kolei Marek Jarosz - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Elblągu wraz z lek. med. Alicją Rudzińską – Olszak – ordynatorem Oddziału Pediatrycznego z Pododdziałem Neurologiczno Rehabilitacyjnym WSZ w Elblągu, zaprezentowali aspekty prawne i medyczne wraz z konsekwencjami zażywania dopalaczy. Aspirant Tomasz Klucznik – funkcjonariusz Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego w Wydziale Kryminalnym KMP w Elblągu zaprezentował rodzaje środków odurzających wraz ze zdjęciami. Zacytował wypowiedzi młodych ludzi dotyczących przyczyn sięgania po dopalacze i samopoczucia po ich zażyciu. Nadkomisarz Leszek Róziecki funkcjonariusz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, ostrzegał przed „siłą” Internetu i w konsekwencji szerzącą się cyberprzemocą.
      
       Organizatorzy konferencji: Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych.
      

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama