UWAGA!

O integracji sensorycznej w Słonecznym Klubie Mam

 
Elbląg, O integracji sensorycznej w Słonecznym Klubie Mam
fot. nadesłana

W czwartek, 16 stycznia o godz. 16.30 zapraszamy do Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej na spotkanie z Eweliną Majchrzak w Słonecznym Klubie Mam poświęcone integracji sensorycznej. Wstęp wolny.

Podczas spotkania Ewelina Majchrzak opowie, czym jest integracja sensoryczna, a także dlaczego jest tak ważna dla rozwoju dzieci. Pokaże również ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną.
       Dzieci z zaburzoną integracją sensoryczną mogą mieć problemy w nauce, trudności z koordynacją ruchową i wykonywaniem czynności samoobsługowych, mogą być nadwrażliwe na bodźce dotykowe, wzrokowe lub słuchowe
       Ewelina Majchrzak – pedagog specjalny i ogólny, prowadzi przedszkole, posiada uprawnienia do prowadzenia terapii integracji sensorycznej I stopnia.
      
       O „Słonecznym Klubie Mam”:
       Podczas spotkań ich uczestnicy wymieniają się doświadczeniami, rozmawiają o blaskach i cieniach rodzicielstwa, rozwoju swoich pociech. Spotkaniom towarzyszą warsztaty i inne atrakcje. Przede wszystkim jednak spotkania w Słonecznym Klubie Mam są okazją do wyjścia z domu, do zawierania nowych znajomości i wspólnej rozmowy. Dla dzieci natomiast spotkania są formą adaptacji w miejscu, jakim jest biblioteka. Spędzają tu czas na zabawie, w przyjaznym im otoczeniu.
       Spotkania odbywają się w Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej (ul. Słoneczna 29) we wtorki o godz. 10 oraz w czwartki o godz. 16. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kurs I stopnia nie uprawnia do prowadzenia terapii integracji sensorycznej (o czym na pewno panią Ewelinę poinformowano na kursie) więc ktoś tu kogoś wprowadza w błąd. Wiedza jaka jest przekazywana na I stopniu tego kursu daje jedynie teoretyczny obraz funkcjonowania układu nerwowego. Dziwę się, że pani która jest pedagogiem, prowadzi własne przedszkole wprowadza tak ludzi w błąd. Ostrzegam wszystkie mamy - nieumiejętne prowadzenie terapii integracji sensorycznej może dać więcej szkody niż pożytku.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    TerapeutkaSIIIstopnia(2014-01-14)
  • Myślałam, że dowiem się czegoś na temat zaburzeń integracji sensorycznej oraz bardzo byłam zainteresowana ćwiczeniami, które można wykonywać z maluszkiem. A teraz się trochę zmartwiłam, że niekoniecznie dotrę do prawidłowego źródła. Tak szczerze to nie mam zielonego pojęcia do kogo w Elblągu udać się, żeby postawił diagnozę dot. zaburzeń si oraz znaleźć kogoś kto w odpowiedni sposób pomógłby mi umiejętnie przeprowadzić terapię si. Wiadomo, że jak każda mama w życiu nie chciałabym zaszkodzić swojemu maluszkowi. MAMA W:)
Reklama