UWAGA!

O kryzysie w rodzinie

18 października (wtorek) w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się konferencja poświęcona tematyce kryzysu w rodzinie.

- Ludzie, którzy nie akceptują siebie, mają problemy przez całe życie. Rodzina, która nie wspiera się, nie toleruje i nie akceptuje, to chora rodzina. Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, a to błąd. Najwyższy czas, aby uleczyć Elbląg i żyć w takim społeczeństwie o jakim marzymy – mówi Alicja Sepetowska, organizator konferencji „Pomoc rodzinie w kryzysie”.
       Specjaliści potrafią najlepiej określić kto i jakie potrzeby ma, aby rozwiązać konkretne problemy w życiu. W związku z tym integracja służb pomocowych jest celem nadrzędnym do stworzenia sprawnej i efektywnej pomocy. Tylko w ten sposób można kompleksowo rozwiązać problemy naszego społeczeństwa.
       Nowe władze miejskie to szanse i możliwości na rozwiązanie nurtujących psychoterapeutów problemów. Zmiany w Elblągu dokonywane są na wielu płaszczyznach, więc należy dokonać zmian na lepsze również w zakresie niesienia pomocy rodzinie. Ludzie uciekają z Elbląga, bo myślą że zostawią swoje problemy w naszym mieście i rozpoczną nowe, lepsze życie w Trójmieście czy Olsztynie. Niestety, tak nie jest i wracają z powrotem, bo problem jest w nich i bez rozwiązania go, nie ma szans na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.
       - Ważne jest, aby rozpowszechnić informacje o sposobach pomocy dla osób z problemami, którzy nie do końca wiedzą gdzie mogą szukać wsparcia, porady prawnej i innych – dodaje Prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Szansa", Alicja Sepetowska. - Zamiast kar i mandatów najwyższa pora na terapie.
       Podczas konferencji zaprezentowany zostanie, m.in. wywiad z wybitną doktor psychologii Ewą Woydyłło, która od lat zajmuje się leczeniem uzależnień, jako psychoterapeutka w ośrodku terapii uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii anonimowych alkoholików.
       Wśród specjalistów pojawią się również Krzysztof Sarzała, Kierownik Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku oraz Piotr Bednarczyk, założyciel Instytutu Psychoterapii i Ustawień Systemowych w Bielsku-Białej. Nie zabraknie oczywiście dyskusji z udziałem przedstawicieli instytucji i organizacji zajmujących się sprawami rodzin, dzieci i młodzieży, tematyką uzależnień i współuzależnień.
       Konferencja jest organizowana 18 października w godzinach od 10 do 14 w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Szansa” działające w Elblągu przy ul. Żeromskiego 22 (teren Szpitala Miejskiego).
       Konferencja odbędzie się pod patronatem Prezydenta Elbląga, Grzegorza Nowaczyka i przy wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      
Urząd Miejski w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • no ok powiedzmy ze madry artykl ale co do czego i co autor chce przez to powiedziec to ja nie wiem?????
  • niech organizatorzy najpierw pomoga sobie a potem innym ludziom. .. bo tragedia
  • Ale pierdzielenie w bambus. .. .po 30min rozmowie z psychologiem lub terapeutą znajdziesz pracę, pokocha Cie rodzina i Pan w Niebiesiech Nieba Ci przychyli. .. .. I jeszcze Nowaczyk się pod tym podpisuje. .. .BRAWO !!!! Oj Grzesiu, tracę szacunek. .. Bajki z Tysiąca i Jednej Nocy. .. .
  • uleczyc elblag. .. hehe ambitne plany pani prezes pożal sie Boże
Reklama