UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O pracy dla młodych

 
Elbląg, O pracy dla młodych
fot. nadesłana

W październiku 2014 r. odbywały się Dni Informacyjne na Warmii i Mazurach będące w tym roku formą promocji nowych instrumentów pomocy osobom poszukującym pracy oraz pracodawcom.

Do działań w ramach Dni informacyjnych włączyła się Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Elblągu organizując spotkania z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespołu Szkół Gospodarczych, Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych oraz Bursy Szkolnej nr 3 w Elblągu.
       Młodzież zapoznana została z najważniejszymi informacjami wynikającymi ze zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w zakresie wsparcia osób młodych do 30. roku życia. Zaprezentowane zostały nowe formy pomocy, którymi są bony stażowe, bony zatrudnieniowe, bony szkoleniowe oraz bony na zasiedlenie, a także z formą wspierania młodych bezrobotnych, która zyskała nową wersję - z pożyczkami dla osób planujących otworzyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.
       W trakcie spotkań przedstawiono również bieżące informacje o sieci współpracy publicznych służb zatrudnienia EURESS, której zadaniem jest swobodny przepływ pracowników w Unii Europejskiej. Nowością w ramach sieci jest zamiar poszerzenie współpracy międzynarodowej o niepubliczne instytucje, które zajmują się pośrednictwem pracy.
       Prelekcje zaciekawiły młodzież, z informacji zwrotnych wynika, że uczniowie uznali zaprezentowane treści za ważne i użyteczne. Podczas spotkań pojawiały się liczne pytania, które były implikacją do dalszych rozmów, a część z uczniów zdecydowała się na skorzystanie z porad doradczych na terenie poradni.
       Z uwagi na duże zainteresowanie informacjami na listopad 2014 r. zaplanowano spotkania z kolejnymi grupami uczniowskimi.
      
      
Beata Ragin, pedagog-doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Elblągu, realizat
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama