UWAGA!

O pracy dla młodych

 
Elbląg, O pracy dla młodych
fot. nadesłana

W październiku 2014 r. odbywały się Dni Informacyjne na Warmii i Mazurach będące w tym roku formą promocji nowych instrumentów pomocy osobom poszukującym pracy oraz pracodawcom.

Do działań w ramach Dni informacyjnych włączyła się Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Elblągu organizując spotkania z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespołu Szkół Gospodarczych, Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych oraz Bursy Szkolnej nr 3 w Elblągu.
       Młodzież zapoznana została z najważniejszymi informacjami wynikającymi ze zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w zakresie wsparcia osób młodych do 30. roku życia. Zaprezentowane zostały nowe formy pomocy, którymi są bony stażowe, bony zatrudnieniowe, bony szkoleniowe oraz bony na zasiedlenie, a także z formą wspierania młodych bezrobotnych, która zyskała nową wersję - z pożyczkami dla osób planujących otworzyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.
       W trakcie spotkań przedstawiono również bieżące informacje o sieci współpracy publicznych służb zatrudnienia EURESS, której zadaniem jest swobodny przepływ pracowników w Unii Europejskiej. Nowością w ramach sieci jest zamiar poszerzenie współpracy międzynarodowej o niepubliczne instytucje, które zajmują się pośrednictwem pracy.
       Prelekcje zaciekawiły młodzież, z informacji zwrotnych wynika, że uczniowie uznali zaprezentowane treści za ważne i użyteczne. Podczas spotkań pojawiały się liczne pytania, które były implikacją do dalszych rozmów, a część z uczniów zdecydowała się na skorzystanie z porad doradczych na terenie poradni.
       Z uwagi na duże zainteresowanie informacjami na listopad 2014 r. zaplanowano spotkania z kolejnymi grupami uczniowskimi.
      
      
Beata Ragin, pedagog-doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Elblągu, realizat
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama