UWAGA!

O problemach chcą mówić głośno

 
Elbląg, Robert Grabowski
Robert Grabowski (fot. Anna Dembińska)

Chcą monitorować działania samorządu, mobilizować partie i polityków do działania, a także zachęcać mieszkańców do świadomego udziału w życiu publicznym. Więcej można było o nich usłyszeć podczas ostatnich wyborów samorządowych, podczas których wystartowali z własnym komitetem. Od lipca Elblążanie Razem oficjalnie są stowarzyszeniem.

Liderem tej formacji, a obecnie stowarzyszenia, od początku był Robert Grabowski. Najpierw jako kandydat na prezydenta, teraz jako prezes Elblążan Razem. To właśnie oni w piątkowe popołudnie (6 listopada) zorganizowali otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych.
       Czego chcą ci, którzy tworzą stowarzyszenie? Czterech rzeczy: przejrzystości, uczciwości, gospodarności i działania na rzecz miasta od tych, którzy w nim rządzą. Deklarują niezależność polityczną. Interesują ich przede wszystkim sprawy gospodarcze, a także te, które "dotykają każdego człowieka".Wśród takich spraw jest na przykład polityka miasta wobec przedsiębiorców.
       - Nie jesteśmy przeciwnikami supermarketów - zaznaczył Grabowski. Dodał jednak, że wobec tych mniejszych podmiotów, czyli małych i średnich przedsiębiorstw stosuje się inne prawa.
       - A to właśnie ci ludzie płacą tutaj podatki, o nich powinno się dbać – wyjaśniał.
       Sporą część spotkania zajęła sprawa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Jak mówił Robert Grabowski stowarzyszenie od kilku miesięcy nie może dowiedzieć się, jakie koszty generuje spółka. A to, według niego sprawa kluczowa, która pozwoliłaby ustalić jaka jest jej sytuacja.

  Elbląg, O problemach chcą mówić głośno
fot. Anna Dembińska

- Dopóki mamy spółkę komunalną możemy wywierać nacisk w sprawie wywozu śmieci. Będziemy robić wszystko, żeby to była spółka miejska - mówił.
       Dostało się również i radnym. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie stowarzyszenia na 25 radnych tylko dwóch, poprzez Elblążan Razem, zechciało podzielić się tym, czym konkretnie zajmuje się w Radzie Miejskiej.
       - Na stronie Rady Miejskiej nie ma nic, więc czego taki obywatel miałby się z niej dowiedzieć? - pytał Grabowski.
       Na stronie www.radamiejska.elblag.eu w dziale "Interpelacje" nie ma ani jednej informacji, natomiast w dziale "Felietony i polemiki"ostatni wpis pojawił się w kwietniu.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W tej chwili najważniejsze jest MPO, trzeba zrobić wszystko, żeby to Oni wygrali przetarg.
 • Liderem jest były kandydat na radnego z listy PIS w wyborach z 2013 roku-Redakcjio! Na razie to wieje populizmem i krytykowaniem dla krytyki bez podawania rozwiązania? Litości!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Kat.Na.Idiotów(2015-11-06)
 • Do redaktora portelu dlaczego macie radio kupione przez internet za 380 zl można podsłuchiwać wszystkie służby na mieście.teraz wiem czemu facet pierwszy jest na miejsu wypadku przed służbami czyli policja strzaa karetka .Nielegalnie to robi chwLi się tym jeszcze.
 • Jeżeli już - radio kosztuje ok. 250 zł i nasłuch jest legalny - sprawdź przepisy prawne;) Niezgodne z prawem jest natomiast nadawanie na liniach zastrzeżonych dla służb. Konkurencja też słucha;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  0
  Konkurencjapozdrawia!(2015-11-07)
 • Nie wolno dopuścić do tego, żeby w Elblągu był tylko monopolista od wywozu śmieci. Należy uruchomić program naprawczy dla uzdrowienia MPO, niech w końcu Organ Założycielski zacznie działać, mamy 3 viece - prezydentów, a co 3 głowy to nie jedna. Dlaczego Nas mieszkańców nie informuje się o postępie prac w utrzymaniu MPO, to przecież My mieszkańcy będziemy korzystali z wywozu śmieci i płacili z nędznej wypłaty.
 • Czyżby referendum pisiaki organizowały, skoro przewodzi kandydat do rady z PIS, Robert G
 • Pisowe sie nudzą, bo w czasie deszczu?????
Reklama