UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O programie mieszkaniowym

W jakim celu władze Elbląga wprowadzają Nowy Program Mieszkaniowy i do kogo jest on skierowany?

Dlaczego władze miasta wprowadzają Nowy Program Mieszkaniowy?
       Po pierwsze dlatego, że taki obowiązek nakłada Ustawa o ochronie praw lokatorów. Gminy sporządzają wieloletnie programy gospodarowania mieszkaniami komunalnymi. To w nich określane są zasady wynajmowania mieszkań, w tym również: stawki czynszu, zasady ich obniżania ze względu na stan techniczny czy wysokość dochodów w gospodarstwach domowych najemców. Dotychczasowy Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Elbląg uchwalony w 2007 r. był ustalony na lata 2007-2011. Trzeba więc uchwalić nowy program na lata 2012-2020.
       Po drugie Nowy Program Mieszkaniowy ma ograniczyć zadłużenie najemców mieszkań komunalnych oraz pomóc tym, którzy są najubożsi. Dla nich opracowano cały system obniżek czynszu, rozłożenia go na raty, umorzenia długu, czy możliwość jego odpracowania.
      
       Do kogo skierowany jest NPM?
      
Tylko do lokatorów mieszkań komunalnych. Obecnie w Elblągu w 8.351 lokalach mieszka 23.322 osób. To 17,7 proc. ogólnej liczby mieszkańców miasta. W budynkach zarządzanych przez Wspólnoty Mieszkaniowe również znajdują się mieszkania komunalne - 6.348 lokali. W budynkach gminnych z kolei 2.003.
       W skład Nowego Programu Mieszkaniowego wchodzi Kompleksowy Program Naprawczy. Jest on skierowany do tych mieszkańców, którzy mają problem z zadłużeniem, są w trudnej sytuacji życiowej i mają problem ze spłaceniem długu. Część z nich będzie mogła skorzystać z umorzenia 70 procent należności głównej i 100 procent odsetek. Będą mogli odpracować zadłużenie.
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama