UWAGA!

O przemocy i nałogach

Centrum kultury Światowid zaprasza dzieci i młodzież na Dzień Profilaktyki. 28 października zaprezentowane zostaną dwa spektakle poruszające problemy przemocy i uzależnień. Po pokazach młodzi widzowie będą mogli podyskutować o tym, jak powstrzymać przemoc wśród rówieśników, a także przemoc domową oraz jak nie ulec nałogom.

O godz. 8.30 najmłodsi obejrzą interaktywną bajkę profilaktyczną - "Żółw Zorba kontra Mitakis". Jej akcja toczy się w słonecznej Grecji. Jest żółw o imieniu Zorba, osiołek Nikolaos, koza Dora oraz węże bliźniaki: Takiss i Mikiss. Zwierzęta mieszkają u stóp Akropolu. Gaj oliwek, a także tajemnicze ruiny starożytnych zabytków to wymarzone miejsca do przeżywania fascynujących przygód z bardzo czytelnym morałem profilaktycznym.
     Bajka stawia przede wszystkim na naukę rozróżniania dobra i zła w kontekście dziecięcej przemocy i źle pojętej rywalizacji sportowej. Przestrzega przed nałogami, jakimi są papierosy i alkohol. Ukazuje wartości takie jak dobro, przyjaźń, koleżeńskość, wytrwałość i mądrość.
     Natomiast o godz. 10.30 zaprezentowany zostanie spektakl dla młodzieży "Ktokolwiek wiedział, ktokolwiek wie...". Spektakl, który jest próbą zwrócenia uwagi na powszechny problem stosowania fizycznej i psychicznej przemocy. Marek, bohater spektaklu pochodzi z rodziny, w której stosowanie przemocy wobec dzieci stało się normą obyczajową. Nasz bohater przywykł do takiego traktowania i sam często zachowuje się agresywnie wobec swoich kolegów. Jako zagorzały kibic jednego z klubów piłkarskich, myli okazywanie radości z sukcesów ukochanej drużyny z chuligaństwem. Dzieje się tak dopóki na jego drodze nie staje Ela. Ta znajomość, która wkrótce przerodzi się w wielkie uczucie, w sposób istotny zmienia poglądy Marka. Konsekwencją szeregu niepokojących wydarzeń jest ucieczka Marka z domu...
     Czy dobre intencje Eli wystarczą, aby odwrócić skutki błędnych zachowań w rodzinie Marka? Czy przemoc można powstrzymać? Jak?
     Oba profilaktyczne spektakle powstały w oparciu o scenariusze Tomasza Lisowskiego, wyreżyserował je Mateusz Nowacki, a występują Magdalena Piewcewicz i Tomasz Syrek.
     Bilety (w cenie 8 zł na każdy spektakl) można rezerwować pod nr tel. 611 20 76, 611 20 59.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama