UWAGA!

O tolerancji w Gimnazjum nr 6

 
Elbląg, O tolerancji w Gimnazjum nr 6
fot. nadesłana

Noc o tolerancji, która odbyła się z 27 na 28 marca w Gimnazjum nr 6, to kolejny etap realizacji autorskiego programu „Tacy sami a różnie między nami”.

Przedbiegiem do całego projektu było włączenie się szkoły w ogólnoświatową akcję One Billion Rising 2015 w Polsce znanej jako "Nazywam się Miliard -Powstań | Przemów | Tańcz Przeciwko Przemocy Wobec Dziewcząt i Kobiet".
       W ramach projektu edukacyjnego „Tacy sami a różnie między nami” koncentrującego się na promowaniu równości i popularyzacji problematyki antydyskryminacyjnej, w klasach pierwszych i drugich przeprowadzono warsztaty psychoedukacyjne dotyczące zjawisk tolerancji i dyskryminacji. Uczniowie zastanawiali się nad przyczynami i skutkami nietolerancji oraz tworzyli klasowe krzyżówki, w których głównym hasłem była tolerancja.
       Nocny etap projektu dał uczestnikom z naszej szkoły możliwość udziału w projekcji czterech filmów traktujących o nietolerancji, dylematach moralnych i sile procesów grupowych tak znaczących w okresie dojrzewania. Uczniowie mogli też wyrazić swoje opinie, podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami po emisji każdego z nich.
       Było to wartościowe doświadczenie w ocenie uczestników, które w oczekiwaniu kadry uczestniczącej w tym przedsięwzięciu być może przyczyni się do krzewienia idei równościowych poprzez propagowanie sobą postaw antydyskryminacyjnych i będzie krokiem w kierunku wzmacniania postaw tolerancji i równości w społeczeństwie.
      
Anna Miazga, koordynator projektu w Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to szok, gdzie i kiedy ludzie są równi, chyba w chińskich mundurkach. Dokąd ta indoktrynacja doprowadzi ten świat. .. ."cywilizacji śmierci"? jak marionetki, za pieniądze to programy unijne- bogiem. Wstyd i żenada!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    4
    babula(2015-04-01)
Reklama