UWAGA!

O zapinaniu pasów w Żurawcu

 
Elbląg, O zapinaniu pasów w Żurawcu
fot. nadesłana

W czwartek, 18 listopada, „Mistrzowie w pasach” przeprowadzili Lekcję Bezpieczeństwa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żurawcu, k. Elbląga. To było niesamowite przeżycie dla i bardzo duże wydarzenie w regionie. Niezwykli goście, niespodzianki, koncert Centrum Uśmiechu, pierwszy Policjant ruchu drogowego, mł. insp. Marek Konkolewski - a wszystko dlatego, bo dla „Mistrzów w pasach” najmniejsi są najważniejsi. 

Ogólnopolska kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” jest realizowana na terenie całej Polski. Półroczne inspekcje dotyczące prawidłowego zapinania pasów i fotelików (organizowane w postaci PIT STOP-ów w większych miejscowościach) na próbie ponad 3 tysięcy Polaków pokazały, że jeszcze nie umiemy prawidłowo zapinać pasów i dbać o bezpieczeństwo naszych pociech podczas podróży.
       Dlatego Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Grupa Lotos wyruszyli z kampanią do najmniejszych – do najmniejszych miejscowości i najmłodszych użytkowników ruchu drogowego, by przeprowadzić lekcje bezpieczeństwa pełną roztańczonych zabaw, piosenek, gier i konkursów. Bowiem najlepiej do percepcji dzieci trafia edukacja podczas zabawy, co zostało opracowane przez KCBRD w gronie pedagogów, psychologów i ekspertów transportu drogowego.
       Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w postaci niezwykłego koncertu Centrum Uśmiechu. Do udziału w wydarzeniu zaproszono patrona kampanii, Komendę Główną Policji, której znany z mediów przedstawiciel – mł. insp. Marek Konkolewski, radca Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP; osobiście wzmacniał przekaz dotyczący bezpieczeństwa w podróży. Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” podczas tych spotkań prowadzili instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukowali, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować. Lekcje bezpieczeństwa to w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zaproszeni zostali także wybrani mieszkańcy odwiedzanych przez ekspertów regionów i wspierający kampanię przedstawiciele urzędów (lokalnych), przedstawiciele instytucjonalni oraz media. Podczas Lekcji Bezpieczeństwa wybrano „Mistrza w pasach” (została nim Pani Dyrektor szkoły)– ambasadora kampanii, by wiedza o bezpieczeństwie w ruchu drogowym była szerzona dalej w regionie.
Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama