UWAGA!

Obchody Dnia Samorządowca w Elblągu

Elbląg, Marian Podziewski (na zdj. z prezydentem Henrykiem Słoniną) przyjedzie 8 czerwca do Elblaga i weźmie udział w uroczystościach 20-lecia samorządów
Marian Podziewski (na zdj. z prezydentem Henrykiem Słoniną) przyjedzie 8 czerwca do Elblaga i weźmie udział w uroczystościach 20-lecia samorządów (fot. Anna Dembińska)

We wtorek, 8 czerwca, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski weźmie udział w uroczystościach 20-lecia samorządów w Polsce, które odbędą się w Elblągu.

O godz. 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Elblągu odbędzie się XL Jubileuszowa Sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiej, podczas której wojewoda Marian Podziewski zostanie uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur”.
       Natomiast o godz. 15.00 w dużej Sali Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędą się uroczystości związane z Dniem Samorządowca. Przewidziane jest ogłoszenie wyników plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” na Najpopularniejszego Samorządowca Regionu.
      
       - Elbląg to jedno z trzech najważniejszych centrów życia społecznego i gospodarczego w naszym regionie, a pod wieloma względami absolutnie przoduje, przede wszystkim dlatego, że jest miastem portowym – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Dlatego postanowiliśmy tegoroczny dzień samorządowca uczcić właśnie w Elblągu, tym bardziej, że miasto skutecznie sięga po fundusze unijne i dynamicznie się rozwija.
       – Dobrodziejstwo reformy administracyjnej państwa z 1990 roku dopełniło powstanie województw samorządowych i powiatów – mówi Julian Osiecki, przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Ten proces okazał się czasem budowania pełnej odpowiedzialności za rozwój gmin, miast i całego regionu oraz za przyszłość mieszkańców. Elbląg jest dobrym przykładem dobrodziejstwa reformy administracyjnej i obrazuje, jak samorządność wpływa na rozwój lokalny.
      
       Program uroczystości:
       15.00–15.10 – otwarcie – Julian Osiecki Przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       15.10–15.25 – wystąpienie Jacka Protasa – Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezesa Zarządu Związku Województw RP.
       15.25–15.35 – wystąpienie Mariana Podziewskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.
       15.35–15.50 – Wystąpienie dr. Henryka Gawrońskiego, prodziekana Wydziału Administracji i Ekonomii Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.
       15.50–16.20 – Wręczenie odznak i wyróżnień.
       16.20–16.50 – Ogłoszenie wyników plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” na Najpopularniejszego Samorządowca Regionu (trzy kategorie).
       16.50–17.25 – Koncert w wykonaniu artystów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
       17.25 – Zakończenie.
      
       Uroczystości poprowadzi Mirosław Siedler, Dyrektor Teatru.
      
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • won do siebie na mazury tu jest wybrzeże. Jeszcze się chcą odznaczać za to nieudacznictwo medal z kartofla.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-06-07)
 • Obchody 20-lecia samorządów nie ma nic wspólnego z tym debilnym podziałem sprzed 10 lat, więc też nie wiem po co ten pan ma tu przyjeżdżać. Chyba nie po to, żeby znowu nam wciskać że Elbląg to "warmia i mazury" i jak nam tu dobrze? To brzmi dokładnie tak samo jak komunistyczna, infantylna propaganda.
 • Najlepiej za pieniądze podatnika oni sobie ucztują, a nie widzą ile biedy jest w miescie, że ludzie nie mają miejsc pracy, że emeryci i renciści koniec z końcem ledwo wiążą wstyt panowie nie tego chcieliśmy, biedy i wegetacji.
 • florek Jak przeczytałem program, akadamia w stylu PRL. Tylko pochodu brakuje Żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-06-08)
 • Florek ale ty przecież jesteś komuch czystej wody - wszystkim byś dawał i brał garściami samemu nic nie tworząc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-06-08)
 • florek AborygenMiejscowy-I tu sie mylisz. NIE jestem komuchem !!! Ale. .. mieszkania ZBK powinny nalezeć do lokatorów (UWLASZCZENIE). Dlaczego TYLKO lokatorzy mieszkań spółdzielczych mogli kupic swe lokale za zlotówkę ?A ci ludzie co mieszkaja w mieszkaniach komunalnych po 20,30 lat i wiecej (z pokolenia na pokolenie ), ci ludzie maja "inne żołądki " ?Jestem za uwlaszczeniem. Co na to radni-bezradni ? Nie trzeba robic specjalnej ustawy i poddawać ją glosowaniu w Sejmie. moze to być uchwala Rady Miejskiej. Ale prezio sie na to pewnie NIE zgodzi, bo. .. nastapiłaby likwidacja ZBK, a i UM by stracił gruba kasę. A przecież te mieszkania co najmniej dwa lub raz były juz splacone Zamiast logicznego myślenia dyro ZBK chce wyżucać ludzi z mieszkan ! Tylko, ze. .. ludzi jest wiele, a dyro jeden -dzis jest dyrem, jutro bezrobotnym. gdyby lokalne uwłaszczenie, uchwałą RM Elblaga nastapiło, obecna wladza w miescie zyskała by 100% poparcia. Co Ty na to ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-06-08)
 • No i miałem rację - wszystkie komuchy są za uwłaszczeniem wszystkiego, pod jednym wszakże warunkiem, aby to uwłaszczenie było na ich rzecz. Tym oto sposobem przebiega w Polsce swoista prywatyzacja. Z drugiej strony ty łaskawco porównując mienie spółdzielni z mieniem komunalnym twierdzisz, że to to samo - toż to istna herezja, bo jest przyrównaniem typowo socjalistycznych struktur (spółdzielnia) z uosobieniem władania samorządowego - które muszę przyznać w naszym wydaniu elbląskim jest raczej karykaturą niźli tworem samorządowym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-06-08)
 • To ważne wydarzenie, przy Gdańsku nie bylibysmy tak wyróżnieni!!!
 • A sztandar, kiedy będzie sztandar, już go na stałe wyprowadzili. A może go uwłaszczyli ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-06-08)
 • dobrze, że jesteśmy w woj. szuwarowo-bagiennym jak się mówi- większe możliwości na uzyskanie pieniędzy unijnych!!!!
 • florek Ale, jak mowisz, te unijne pieniądze w większości i tak 'ląduja " w Olsztynie. Elblag jest TYLKo "generatorem " do pozyskiwania unijnych dotacji. Pojedz do Olsztyna i porównaj oba miasta. A sie przekonasz, ze "ELBLAG to miasto dwóch prędkości ". o czym napisze wkrotce, tylko zbieram material do artykułu /
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-06-08)
 • Obchody Dnia Samorządowca w Elblągu--no to" se" wypłacili premie za nieróbstwo
Reklama