UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Romskiego w SOSW nr 2

 
Elbląg, Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Romskiego w SOSW nr 2
fot. nadesłana

5 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 2 w Elblągu odbyło się seminarium ,, Świat języka romskiego” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Romskiego.

Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Związku Romów i organizacji ,,Kali Sara”  w dniu 5 listopada 2009 r. na posiedzeniu Komisji do Spraw Języka w Zagrzebiu.
       Świętowanie tego dnia jest okazją do rozmowy o wyjątkowym języku, który jako jeden z niewielu na świecie nie ma swojej pisanej formy, a historia i tradycja przekazywane są ustnie. O tym jak ważne jest to święto dla każdego Roma dowiedzieliśmy się od prelegentów:
       - prezesa Centralnej Rady Romów w Polsce, dziennikarza, pedagoga, pisarza romskiego Stanisława Stankiewicza - ,,Język romski – pochodzenie, znaczenie oraz dialekty języka”;
       - kulturoznawcy, dziennikarki, trenerki tańca romskiego Karoliny Kwiatkowskiej - ,,Dziecko romskie w szkole”;
       - wiceprezesa Centralnej Rady Romów w Polsce, asystenta edukacji romskiej, dziennikarza Karola Kwiatkowskiego - ,,Edukacja młodego pokolenia Romów”.
       Spotkaniu towarzyszył śpiew i taniec oraz prezentacja poezji romskiej w języku romani.
       Seminarium zaszczycili swą obecnością asystenci edukacji romskiej miedzy innymi z Bydgoszczy, Świecia, Olsztyna, Radomia i Białegostoku, dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy elbląskich placówek oświatowych oraz Romowie z Elbląga.
       Ważnym gościem uroczystości była Joanna Wańkowska-Sobiesiak Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych. 
       Uroczystość była jednym z działań projektu pt ,,Integracyjna, romska świetlica szkolna – działalność edukacyjna, wychowawcza i kulturalna na rzecz integracji społecznej”.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama