UWAGA!

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza - dlaczego warto je mieć?

 Oczyszczacz i nawilżacz powietrza - dlaczego warto je mieć?

Nie jest tajemnicą, że na stan naszego zdrowia i samopoczucia wpływa bardzo wiele czynników. W dużej mierze to my sami decydujemy o jakości naszego życia. Mamy bezpośredni wpływ na to, co trafia na nasz talerz oraz sami decydujemy, czy jesteśmy aktywni fizycznie, czy całkowicie rezygnujemy z uprawiania sportów, co przekłada się na naszą formę i nastrój. Są jednak aspekty, na które już wpływu nie mamy. Mowa tutaj o jakości powietrza, jakim oddychamy na zewnątrz. Możemy za to poprawić stan powietrza znajdującego się we wnętrzach naszych domów. Pomogą w tym oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Sprawdź, jak działają i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć.

Oczyszczasz powietrza
       Jakość powietrza, które trafia do naszych płuc jest bardzo ważna. Oczyszczacz powietrza, jak zresztą sama nazwa wskazuje, ma za zadanie oczyścić znajdujące się w jego zasięgu powietrze ze stałych jak i ciekłych aerozoli i pozostałych zanieczyszczeń, z których obecności zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, gdyż są one dla nas zwyczajnie niewidoczne. Podstawowa różnica między oczyszczaczem a nawilżaczem powietrza jest taka, że tego drugiego używamy w momencie, gdy powietrze którym oddychamy jest wyjątkowo suche, natomiast oczyszczasz powietrza może, a nawet powinien działać w naszych domach przez cały rok. Wbrew pozorom nie są one dedykowane jedynie alergikom i osobom chorym, doskonale sprawdzą się w każdym domu. Głównym celem oczyszczacza powietrza jest oczyścić powietrze w sposób jak najbardziej efektywny, jednak poszczególne modele nieco się od siebie różnią. Porównanie oczyszczaczy powietrza marki Philips znajdziesz tutaj.
      
       Nawilżacz powietrza

       Dotychczas przeprowadzone obserwacje pokazały, że w sezonie grzewczym wilgotność powietrza, jakim oddychamy może spaść nawet o połowę. Suche powietrze przekłada się na złe samopoczucie i kiepski sen, a przy tym sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na infekcje i mamy niemałe problemy ze skórą. Rozwiązanie wszystkich problemów może przynieść nawilżacz powietrza. Naturalny proces parowania wody zwiększa wilgotność powietrza i sprawia, że lepiej nam się oddycha. Budowa i obsługa nawilżaczy nie jest zbyt skomplikowana, więc każdy sobie z nią poradzi. Zestawienie parametrów nawilżaczy powietrza firmy Philips znajdziesz pod tym adresem.
      
                                                                                -------- materiał płatny --------

      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie