UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oddaj 1 procent podatku na lokalne organizacje

Prezydent Elbląga Henryk Słonina zwraca się z prośbą do elblążan, by przekazali 1 procent swojego podatku na działalność lokalnych organizacji pozarządowych. – Udowodniły one wielokrotnie, że potrafią mądrze i po gospodarsku wykorzystać otrzymane pieniądze – podkreśla prezydent.

Poniżej publikujemy apel prezydenta Elbląga:
     Zwracam się do Państwa z prośbą o chwilę zastanowienia, gdy dokonywać będziecie swego rocznego rozliczenia podatkowego. Dzięki zmianom w polskim systemie podatkowym możemy spowodować /nie uszczuplając własnych dochodów/, że w naszym mieście pozostaną poważne środki pieniężne. Będzie to możliwe, gdy w swej deklaracji podatkowej dokonacie darowizny na jedną z organizacji pożytku publicznego. Pozyskać w ten sposób możemy wspólnie kwotę nawet miliona złotych. Pieniądze te pozostaną w dyspozycji działających w naszym mieście organizacji pozarządowych, które wielokrotnie dowiodły, że potrafią mądrze i po gospodarsku je wykorzystywać.
     Do Państwa należy decyzja, jaki cel zechcecie wspomagać Waszą darowizną. Możliwości są tu bardzo różnorodne. Osoby szczególnie wrażliwe na potrzeby ludzi chorych, niedołężnych mogą wspierać organizacje działające w tych środowiskach,
     można przekazać darowiznę na potrzeby dzieci i młodzieży, a także wspomóc środowisko niepełnosprawnych elblążan.
     Wszyscy, którym szczególnie zależy na rozwoju kultury lub sportu mogą swą darowizną uatrakcyjnić działalność tych środowisk. Słowem każdy z nas może i powinien znaleźć taką sferę życia i funkcjonowania miasta, którą dzięki swemu wsparciu może ożywić i uatrakcyjnić.
     Elblążanie wielokrotnie okazywali swe serce i ofiarność, gdy chodzi o pomoc potrzebującym. Państwa wsparcie zawsze było dobrodziejstwem dla wielu mieszkańców naszego miasta. Dlatego w imieniu wszystkich potrzebujących i osób działających w organizacjach pożytku publicznego, a także swoim własnym proszę wszystkich Państwa o zrozumienie tej inicjatywy i życzliwe jej przyjęcie. Ten gest społecznej solidarności będzie najlepszym dowodem humanitaryzmu Elblążan.
     Licząc na Państwa zrozumienie i przychylność
     
      Z poważaniem Henryk Słonina, prezydent Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Panie Słonina, a dlaczego przedsiębiorca kupujący nieruchomość w Elblągu pod działalność nie może liczyć na jakiekolwiek wsparcie z UM?? Jedyne co Pan potrafi to wysyłać wypowiedzenia opłat i podwyższać je 3 krotnie?? Czy może słynna fabryka mebli dalej musi dostawać pomoc od miasta i dlatego nie pomaga Pan innym?? Następna sprawa, na maile pisane do Pana wypada odpowiedzieć.
Reklama