UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ODN świętuje 30 lat

 
Elbląg, 30 lat ODN podsumowała dyrektor placówki, Danuta Oleksiak,
30 lat ODN podsumowała dyrektor placówki, Danuta Oleksiak, fot. Michał Skroboszewski

Szkolą nauczycieli, piszą programy nauczania, tworzą podręczniki, wspierają szkoły, prowadzą konsultacje, warsztaty, konferencje. Pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu świętowali dziś 30-lecie istnienia placówki. Podczas uroczystej gali podsumowano trzy dekady działalności ośrodka. Zobacz zdjęcia.

Była to okazja do wspomnień, rozmów, podsumowań. Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli to zespół wybitnych specjalistów, doskonalących, jak wskazuje nazwa placówki, pedagogów na terenie dziewięciu powiatów. - Organizujemy konferencje, szkolenia rad pedagogicznych, seminaria, konsultacje, wspieramy szkoły w rozwoju różnych dziedzin – powiedziała Danuta Oleksiak, dyrektor WMODN w Elblągu. - Odpowiadamy na potrzeby państwa, ponieważ co roku realizujemy kierunki polityki oświatowej państwa, a także wdrażamy priorytety kuratora. Nasza kadra to zespół ludzi niezwykle wykształconych. Są to osoby wielu talentów, posiadających wysokie kwalifikacje. Wśród specjalistów przedmiotowych i osób, które reprezentują określone dziedziny pedagogiczne, trenerów, autorów programów, podręczników nagradzanych na arenie ogólnopolskiej, mamy też specjalistów od coachingu oraz egzaminatorów. Dziś chcemy podziękować dyrektorom, nauczycielom i instytucjom za to, że są z nami i nas wspierają.

Podczas trzech dekad placówką kierowało sześciu dyrektorów. W 1989 roku pierwszym dyrektorem ODN został dr Julian Turko, wieloletni kierownik Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. W kolejnych latach ośrodkiem kierowali Mirosława Damps, Krystyna Szostak, Ryszard Wodzisławski i Beata Pabian. - Dziś mamy okazję, by wspólnie się spotkać, bawić się i cieszyć, że mimo tak wielu reform w edukacji, udaje nam się rokrocznie przebywać setki kilometrów i wspierać szkoły, pomagać nauczycielom, być przy nich w tych trudnych czasach – mówi Danuta Oleksiak.

Z okazji okrągłej rocznicy przygotowano wystawę prac Krystyny Szostak, która oprócz tego, że przed laty była dyrektorem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, została zapamiętana jako wybitna malarka.

Tak swoją pracę w placówce wspomina jego wieloletni dyrektor, Ryszard Wodzisławki: – Jest to kawałek życiorysu. W ODN pracowałem 19 lat, od 1998 do 2017 roku. Przeszedłem drogę od konsultanta do dyrektora. Najlepiej wspominam chyba pierwsze lata swojej pracy w ośrodku, kiedy to realizowałem eksperyment Ministerstwa Edukacji Narodowej polegający na pilotażu oceniania zewnętrznego – mówi. - Był to dla mnie najwspanialszy okres, dlatego że to, co dzisiaj robi komisja egzaminacyjna, najpierw my musieliśmy wypracowywać, a było nas tylko dwóch. W Elblągu było wtedy około 5,5 tysiąca uczniów klas ósmych, a my we wtorek przeprowadziliśmy sprawdzian z języka polskiego, w środę z matematyki, a w czwartek rano mieliśmy już wyniki egzaminów. Oczywiście, żeby to zrobić, musieliśmy nocować w ośrodku. Trzeba było przeskanować wszystkie prace, wydrukować wszystkie zaświadczenia. To pokazuje entuzjazm, jaki mieliśmy do tej pracy. Miło wspominam także okres, byłem już wtedy dyrektorem placówki, kiedy realizowaliśmy projekt kancelarii Rady Ministrów pt. "Komputer dla ucznia". Trzeba było wtedy przeszkolić 2,5 tysiąca nauczycieli, stworzyć podręcznik. Przeszkoliliśmy około 3 tys. nauczycieli i wydaliśmy na ten projekt nie milion a 600 tys. zł. Ciekawe było to, że jeszcze musiałem się tłumaczyć, dlaczego zrobiłem to tak oszczędnie (śmiech).

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Szkoda, że nie zaproszono na tę uroczystość nauczycieli doradcow metodycznych, którzy pracowali przez lata w tej placówce. Żal!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  były dor. met.(2019-09-19)
 • rad PEDOLOGICZNYCH? JAN Turko? z Centrum Edukacji EKONOMICZNEJ ? litości.. ..
 • No nie... Krysia by się na pewno nie ucieszyła. No sorki, ale nie
 • Grunt, że jest samozachwyt
 • To w końcu kto był na tej uroczystości. Ja długoletni konsultant metodyczny też nie byłem zaproszony.
 • Kółko wzajemnej adoracji. 30 lat próżniactwa. Od 15 lat czytam we wrześniu ofertę szkoleniową i ciągle ta sama tematyka szkoleń. Czasem - dla przyzwoitości - trochę przeredagowany tytuł warsztatu. Ale prowadzący ciągle ci sami od lat, więc niezależnie od problematyki szkolenia - treści ciągle te same. Podczas szkoleń (od jakiegoś czasu płatnych) panie prowadzące klepią nieustannie to samo i ciągle sadzą, że są odkrywcze i twórcze. Od kilku lat lubią sobie podworować z rządu (większość doradców wspierała przed wyborami 2018 - KWW Witolda Wróblewskiego), widocznie nie zdając sobie sprawy, że na sali są jednak wyborcy PIS. Nie! To nie byłoby do pomyślenia, że nauczyciele też są ciemnymi pisowcami! Toteż na sali podczas szkoleń - zażenowany, niemrawy chichot. .. Cóż, czas byłoby na profesjonalistów w WMODN. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20
  3
  zwykły elbląski nauczyciel(2019-09-19)
 • Więcławska nieustannie wpatrzona w pryncypała, ach Więcławska któż ci odda to zapatrzenie. ..
 • Pani Doktor, karma wraca, proszę pamiętać, że czyste sumienie w życiu jest bardzo ważne.
 • To wśród nauczycieli są wyborcy Pis? Nie wierzę.
 • @zwykły elbląski nauczyciel - Święta racja, latami powtarzane to samo, a do tego nudy i lata 90-te w XXI wieku.
 • Zdjęcie nr 14 co za oddanie w tym spojrzeniu. ..
 • targowisko próżności, samozachwytu i samouwielbienia, od dziesięcioleci przechowalnia tych, którzy w szkole byli ostatni raz jak zdawali maturę lub którzy w niej sobie nie poradzili, a teraz niby szkolą innych. Dramat. Nie wspomnę o tej modzie z wybiegów pokojów nauczycielskich. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  szoking(2019-09-20)
Reklama