UWAGA!

Olimpiada Bezpieczny EL-Przedszkolak

 Elbląg, Olimpiada Bezpieczny EL-Przedszkolak
fot. nadesłana

Dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli wzięły udział w zmaganiach „Bezpieczny EL-Przedszkolak”,które dziś (9 października) rozegrano w hali MOS przy ul. Kościuszki. 11osobowe zespoły złożone z przedszkolaków reprezentujących poszczególne służby (policję, straż pożarną, straż miejską, wojsko i ratownictwo medyczne) startowały w różnego rodzaju wyścigach.

Na koniec jury orzekło, że zwycięzcami są… wszystkie drużyny przedszkolaków.
       Niebieski, biały, czerwony i kolorowy. Te cztery kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań z przedstawicielami służb mundurowych i ratownictwa.
       Pomysł zrodził się z potrzeby zwiększenia dbałości o bezpieczeństwo tych najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W działaniach pod nazwą „Bezpieczny El-Przedszkolak” wzięły udział wszystkie, 22 przedszkola działające na terenie Elbląga. Akcja rozpoczęła się w 14 września a zakończyła dziś, 9 października, olimpiadą przedszkolnych drużyn.
       – Od lat kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, posiadamy certyfikat „Bezpieczne Przedszkole” i te nasze działania chcieliśmy sformalizować – mówi pomysłodawczyni projektu Danuta Pacek, Dyrektor Przedszkola nr 8 w Elblągu. - Sama realizacja projektu rozpoczęła się od kilku etapów. Najpierw był pomysł, który zrodził się wiosną br., później stworzyłam projekt. Został on zaakceptowany przez urzędników z ratusza. Dzięki współpracy z Departamentem Edukacji Sportu i Turystyki jak również z przedszkolami nr 24 i 4, udało nam się wdrożyć go w życie i koordynować.
       Dzisiejsza olimpiada sportowa przedszkolnych drużyn jest finalizacją i zwieńczeniem projektu. W policyjnej drużynie maluchów znalazły się dzieci z przedszkoli: nr 17, nr 21, nr 23 oraz nr 31. Opiekunami „niebieskiej grupy” byli policjanci dzielnicowi: Katarzyna Stankiewicz oraz Radosław Rudawski. To oni zagrzewali maluchy do zmagań i czuwali nad ich bezpieczeństwem. Wśród konkurencji znalazły się m.in. przechodzenie na czas przez kolorowy tunel oraz rowerowy slalom.
       Dzieci dla swoich przedszkoli wywalczyły rowerki biegowe. Każda z drużyn otrzymała także pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych był Urząd Miejski w Elblągu, w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”.
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama