UWAGA!

Teraz ja - Osiedlowa zwierzęca sielanka

 Elbląg, Osiedlowa zwierzęca sielanka
fot. nadesłana

Zbliża się sezon ogórkowy, więc tym razem będzie coś z przymrużeniem oka. Nad Jarem kilkanaście tysięcy ludzi mieszka w symbiozie ze światem zwierzęcym - istna sielanka.

Pomijam watahy dzików, które zaszczycają także tę część miasta. Tutaj kuriozum jest dynamiczny rozwój fauny w postaci kotów, gołębi, rybitw i szczurów skutecznie dokarmianych przez tubylców. Na porządku dziennym jest uganianie się kotów za gołębiami. Koty kiedy są syte uganiają się dla zabawy za szczurami na parkingach i piaskownicach. Młodzież może obserwować na własne oczy tzw. zamknięty łańcuch pokarmowy w przyrodzie w ramach swoistych zajęć z biologii. Dożywiane gołębi powoduje, że te ptaki robią się ciężkie, więc często wpadają pod samochody i trup się ściele gęsto... Większość na pewno rozpacza z tego powodu, ale to w związku z niską świadomością społeczną: otóż gołąb, ustanowiony przez Picasso ptakiem pokoju jest dziwnym indywiduum w świecie zwierzęcym. Jak się okazuje, dzisiaj nauka nadała mu przydomek "latającego szczura", ponieważ przenosi tyle samo chorób, co szczur. Rozmnaża się bardzo dobrze. Wystarczy kilka gałązek na drzewie i jest gniazdo. Z pokojowym usposobieniem tego ptaka też Picasso przesadził. Znany jest w swoim gatunku jak ptak "kanibal". Piszę w cudzysłowie, bo nie zjada swoich pobratymców. Po prostu dla przyjemności wybiera sobie najsłabszego i tak długo wali dziobem po głowie, aż ten nie padnie...
       Tak więc w osiedlowej dbałości o dobrostan mieszkańców teraz dbają najbardziej koty. Opanowały już chodzenie po drzewach w celu trzebienia gniazd gołębich. Pewnego razu przyszedł do mnie zaprzyjaźniony kot po sól i pieprz. Po co ci to? - spytałem. - Idę na lunch na drzewo... - odpowiedział.
       Istnieje obawa, że kiedy koty rozmnożą się bez kontroli, to następni będziemy my...
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.3 3 10

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ta "nauka" to chyba coś w stylu wytworów Łysenki, zasłyszanych od "somsiada co sie zna", bo kiedyś miał kanarka, ale na nim usiadł. Rozumiem humor, ale bez powielania bzdur niemających nic wspólnego z faktami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  kasaki(2015-06-11)
 • Nudziło się bardzo autorowi w domu. Czy nie lepiej jakąś książkę poczytać?
 • co za bedzwał to pisał straszne wypociny
 • piszącemu ten artykł chciałem powiedzieć ze w zelaznym sklepie sa gumowe młotki możesz walnąć się w czoło
 • Co za BĘCWAŁ pisał taką ripostę. Jak się nie umie pisać słowa i pisze "bendzwał", tylko czyta i pisze fonetycznie to dla takich "internautów", jest określenie jedno z wielu w przypadku bęcwała. .. np. " przygłup". Proponuję wrócić do szkoły podstawowej i uzupełnić braki edukacyjne w półkulach mózgowych. Bo będziesz kolego jak te gołębie. .. .
 • Sezon ogórkowy dzięki politykom w te wakacje będzie odwołany, tego strumienia szamba nic nie zatrzyma.
 • dorosły normalny człowiek dyskutuje na temat, a nie po to by przywalić adwersarzowi. Jeżeli, oczywiście rozumie słowo adwersarz.
 • Jak koty się rozmnorza to my tez zaczniemy się rozmnażać - ciekawa puenta;
 • PortEl płaci 111 zł za tzw artykuł tygodnia, pismak Elbingerer robi na tym niezły interes, co tydzień puszcza totalne gnioty, ni to ciekawe ni to prezentujące jakikolwiek poziom ale. .. brak konkurencji sprawia, że kilka złociszy co tydzien do portfela wpada i tak koło badziewiastego interesu się kręci. Żal mi tylko portEl-u że ma tak dziwną zasadę, prosze sie zastanowić nad podniesieniem poziomu artukułów przez chociażby wprowadzenie konkurencji np - artykuł tygodnia za 111 zl pod warunkiem ze będą co najmniej 3 od trzech autorów. Pozdrawiam redakcję i daję temat do przmyślenia.
 • Często się jednak zdarza, że człowiek człowiekowi staje wilkiem i tez musi żyć w symbiozie z innymi. A ma inne wyjście ? Najłatwiej jest jednak kogoś krytykować miast samemu pokazać, że potrafi się tez coś interesującego napisać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Kaligula(2015-06-13)
Reklama