UWAGA!

Osiemnastka wyznacza eko trendy

 Elbląg, Osiemnastka wyznacza eko trendy
(fot. nadesłane)

Szkoła podstawowa nr 18, nie bez powodu szczyci się wieloma eko tytułami i wyróżnieniami. W tym roku ponownie uczniowie "zielonej" osiemnastki dołączyli do akcji "Sprzątanie Świata". Wśród działań jakie zaplanowali, nie zabraknie tych skierowanych do mieszkańców osiedla Zawada.

Ogólnopolska akcja Fundacji "Naszej Ziemi" - Sprzątanie Świata jest doskonałą okazją do inauguracji ekodziałań szkoły. W tym roku szkolnym, zielone działania elbląskiej Osiemnastki będą przebiegały pod hasłem "Jestem eko - jestem trendy". Ich zamierzeniem jest połączenie zdrowego rozwoju człowieka z dbaniem o środowisko. Celem działań "osiemnastki" jest pokazanie dzieciom, rodzicom i mieszkańcom osiedla Zawada (czyli sąsiadom szkoły) podejścia, które zawiera w sobie szacunek zarówno do przyrody, jak i człowieka, który w niej żyje. Edukatorzy z sp 18 chcą podkreślić konieczność dbania o własny rozwój. Tematy jakie będą poruszane to: zdrowe żywienie i żywność ekologiczna, produkcja żywności w szkolnym ogrodzie i nie marnowanie jej, ćwiczenia fizyczne oraz transport ekologiczny.
       Pierwsze działanie jakie podjęli w ramach tegorocznej akcji, to udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W piątek (17 września) uczniowie i nauczyciele ruszyli na teren szkolnego ogrodu przygotowując się do Święta Plonów oraz na tereny Osiedla Zawada i Parku Modrzewie. Dzieci uzbrojone w worki i rękawiczki podnosiły dzielnie wszystkie papierki, butelki i inne odpady, które powinny wylądować w odpowiednich pojemnikach i śmietnikach. Jak podkreślają uczestnicy akcji, zmartwiło ich zjawisko na osiedlu, że niektórzy mieszkańcy wyrzucają śmieci przez okno. W akcji wzięło udział ponad 300 uczniów szkoły. Zebrali ok. 30 posegregowanych dużych worów na śmieci.
       Akcja "Sprzątanie Świata" w "osiemnastce" nie będzie jednorazowym i jednodniowym działaniem - od dziś rozpoczynają bowiem całoroczną zbiórkę surowców wtórnych. Do współpracy zapraszają mieszkańców osiedla Zawada.
      
       Ogłoszenie dla mieszkańców osiedla "Zawada":
       SP 18 zbiera: makulaturę, puszki, baterie, nakrętki od butelek typu pet. Przyjmiemy każdą ilość posegregowanych odpadów, składamy je w szkolnej szatni. Jednocześnie przypominamy, że w ramach działań Zielonej Nici Porozumienia, przy siedzibie SM "Zakrzewo" postawiony jest pojemnik na elektrośmieci.
       Jeżeli macie Państwo problem z przewiezieniem popsutego sprzętu do kontenera, wystarczy do nas zadzwonić: 55 2356376 - pomożemy pozbyć się elektrośmieci!
      
Dorota Życzkowska, koordynator ekodziałań SP 18 Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama