UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1

Elbląg, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1

Za oknami mróz i zaśnieżone ulice, a w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu panuje gorąca atmosfera związana z przygotowywaniem oferty edukacyjnej na przyszły rok szkolny. Jeżeli Twoje dziecko ma orzeczoną niepełnosprawność intelektualną lub autyzm, ta oferta jest dla Ciebie.

Pragnąc sprostać Państwa potrzebom oraz oczekiwaniom, przygotowaliśmy wiele nowych i ciekawych rozwiązań edukacyjnych w nadchodzącym roku szkolnym.
      
       Szkoła Podstawowa, Gimnzjum oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy
      
Obecnie w skład szkół wchodzą zespoły edukacyjno-terapeutyczne (6-8 dzieci w zespole) dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym bądź znacznym oraz klasy dla dzieci z orzeczonym autyzmem (2-4 dzieci w zespole).
       Oprócz tradycyjnych zajęć, w trakcie których nasi podopieczni uczą się przede wszystkim umiejętności pozwalających im możliwie samodzielne funkcjonowanie w domu i środowisku lokalnym, wszystkie zespoły objęte są także ciekawymi zajęciami dodatkowymi, które nie tylko usprawniają zaburzone funkcje, ale także umilają czas spędzany z nami w szkole. Są to zajęcia na basenie i lodowisku, zajęcia kulinarne oraz artystyczne, logopedia i komunikacja alternatywna, hipoterapia (terapia z końmi), kynoterapia (terapia z psami), EEG Biofeedback (nauka świadomego kontrolowania i modyfikowania funkcji, które naturalnie nie są kontrolowane świadomie (fale mózgowe), metoda Tomatisa (trening uwagi słuchowej, stymulacja słuchowa oraz trening audio-psycho-lingwistyczny), a także zajęcia na profesjonalnej sali do gimnastyki korekcyjnej oraz stymulacja polisensoryczna w Sali Doświadczania Świata.
       W ramach edukacji sportowej nasi podopieczni trenują różne dyscypliny sportowe, a dzięki sekcji Olimpiad Specjalnych „Rekord” zdobywają medale na arenie ogólnopolskiej. Ponadto często bierzemy udział w zajęciach terenowych, a także wyjeżdżamy na jedno- i kilkudniowe wycieczki po kraju, ale i za granicę.
       Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę nauczycieli i terapeutów, a podopieczni i ich rodzice objęci są stałą pomocą pedagogiczno-psychologiczną.
       Jako jedyna placówka w Elblągu posiadamy siedmioletnie doświadczenie w pracy z zespołami dla dzieci z autyzmem.
       Jeżeli pracujesz lub jesteś spoza Elbląga, Twoje dziecko może również zostać objęte dzienną opieką w świetlicy szkolnej lub całodobową opieką w grupach wychowawczych (internat).
      
       Gimnazjum oraz Szkoła Zawodowa
      
Obejmuje nauczaniem uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
       Obie szkoły realizują taki sam program nauczania, jaki obowiązuje w szkołach masowych. Ukończenie szkoły specjalnej nie wyklucza w przyszłości edukacji w szkole masowej.
       W szkole gimnazjalnej istnieją także klasy dla uczniów mających większe niż ich rówieśnicy problemy z opanowaniem materiału szkolnego. Są to tak zwane klasy „PZ”, które jednocześnie przygotowują uczniów do wcześniejszego podjęcia pracy zarobkowej. Uczniowie tych klas raz w tygodniu odbywają praktyki zawodowe na kierunkach tapicer, stolarz, kaletnik. Absolwenci mają możliwość podjęcia dalszego kształcenia w naszej Szkole Zawodowej.
       Szkoła Zawodowa kształci natomiast uczniów na następujących kierunkach: kucharz małej gastronomi, tapicer, stolarz, krawiec, kaletnik.
       Uczniowie obu szkół biorą udział w wielu ciekawych zajęciach pozalekcyjnych. Są to kola zainteresowań, warsztaty profilaktyczne, Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”, Samorząd Uczniowski, Sekcja Alpinistyczna M4S oraz wiele innych działań. Uczniowie naszego Ośrodka mają również możliwość bezpłatnego korzystania z sali internetowej w godzinach popołudniowych.
       Podopieczni Gimnazjum i Szkoły Zawodowej korzystają także z funduszy związanych z realizacją zadań ekologicznych w szkole. Dzięki tym funduszom odbywają się zajęcia terenowe, a także jedno- i wielodniowe wycieczki na terenie całego kraju.
       W 2009 r. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu otrzymał puchar w Narodowym Konkursie Ekologicznym pod patronatem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
      
       Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta lub chciałbyś zdobyć więcej informacji na temat naszego Ośrodka, zapraszamy na nasza stronę internetową www.sosw.elblag.com.pl lub też osobiście do Ośrodka na ulicę Kopernika 27.
      
      
Anna Hatle, OS-W nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • florek Do lat 90tych ubiegłego wieku, to była Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego nr 25 którą przeniesiomo (rejinizowano) na u. Wyżynną. Widzę tę szkołę codziennie z okna i dopiero teraz po remoncie elewacji wygląda bardzo dobrze * to jest budynek tzw. 20stolatka jakich dużo stawiano w naszym, i nie tylko, mieście w czasach PRL )Tylko czemu teraz dyrekcja tej szkoły zamyka bramę po godzinie 15stej, żeby mieszkańcy ipsiedli z ul. Kopernika nie mogli dostać się do ul. Nowowiejskiej i na odwrót ?Nie zadepczemy Wam nowego chodnika !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-02-20)
 • Bo dyrekcja jest nowa i musi się czymkolwiek wykazać. A że nie ma czym, to teraz może powiedzieć, że podniosła(niósł) bezpieczeństwo na terenie szkoły. Starą dyrekcje, która wyciągnęła tą szkołę z zapaści solidaruchy skutecznie szurnęły. Wiewiórki mówią, że jaja jakie się działy przy konkursie na nowego dyrektora były większe niż balony przeciwlotnicze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-20)
 • a ja polecam Osrodek nr 2 mam tam 2 dzieci i ja i oni sa zadowoleni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-22)
 • W czwartek chłopiec z autyzmem, z tego ośrodka, pozbawiony opieki, wpadł do Kumieli, na Dolince. .. .. a gdzie byli "opiekunowie"????? Szok, mógł się przecież utopić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-11-10)
Reklama