UWAGA!

Ostatnie godziny zapisów na Bieg i Marsz Nadziei

 Elbląg, Ostatnie godziny zapisów na Bieg i Marsz Nadziei
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)

Już prawie 200 osób zapisało się na IV Bieg i Marsz Nadziei, charytatywną imprezę na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Zapisy trwają tylko do poniedziałku, 8 maja.

IV Elbląski Bieg i Marsz Nadziei odbędzie się 14 maja w Bażantarni, jest połączony z rodzinnym piknikiem. W tym roku organizatorzy przewidzieli pakiety startowe dla 300 osób, które będą miały do wyboru start w biegu na 5 i 10 km po leśnych ścieżkach Bażantarni lub w liczącym ok. 3 km marszu z wejściem na Górę Chrobrego. Odbędą się także biegi dla dzieci.

- Bieg Nadziei, połączony z piknikiem rodzinnym, jest jednym z wydarzeń Pól Nadziei. Akcję tę organizujemy w Elblągu od 2004 roku. To program zainicjowany przed laty przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga. Co roku – we wrześniu i październiku w ramach akcji sadzone są żonkile, bo żonkil jest symbolem nadziei. Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, odbywają się akcje, których celem jest wsparcie opieki nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi, a także szeroko pojęta edukacja. Ta akcja to naprawdę dobra lekcja empatii – informuje Anna Podhorodecka z Hospicjum Elbląskiego im. Aleksandry Gabrysiak.

Dochód z IV Biegu i Marszu Nadziei zostanie przekazany na pomoc Hospicjum Elbląskiego. Zapisy na imprezę trwają do 8 maja, wpisowe wynosi 60 zł.

Start do biegów i marszu oraz meta będą usytuowane na dużej polanie przy ul. Sybiraków. Wszyscy uczestnicy biegów i marszu otrzymają pamiątkową koszulkę oraz medal.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerem biegu jest elbląski oddział Banku PKO BP. Patronat honorowy na IV Biegiem Nadziei objął prezydent Elbląga i nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg.

Patronat medialny sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

 

Link do zapisów znajdziecie tutaj

red.

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama