UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

OWIES Elbląg. Porozmawiajmy o promocji ES

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Regionalnego Planu Działań na Rzecz Promocji i Upowszechniania Ekonomii Społecznej w Województwie Warmińsko-Mazurskim na lata 2011-2015. Dyskusje nad dokumentem odbędą także w Elblągu. Otwarte spotkanie konsultacyjne już 6 września 2011 o godz. 11 w siedzibie ESWIP, ul. Związku Jaszczurczego 17. Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Jachimowicz, koordynator Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu.

– Konsultacje społeczne nad tym projektem pozwolą na zapoznanie się z nim większej liczby odbiorców, z których najcenniejszymi są ci, którzy mają wiedzę na temat ekonomii społecznej, ale też potrafią strategicznie myśleć o jej rozwoju, a także na uniknięcie błędnych zapisów, wskazanie innych, dodatkowych rozwiązań. Niebagatelna jest także kwestia promocji, nagłośnienie faktu istnienia takiego dokumentu – mówi Arkadiusz Jachimowicz. – Na spotkaniu w Elblągu zapoznamy zebranych z założeniami dokumentu i podyskutujemy o ich zasadności. Jako członek zespołu tworzącego plan chętnie podzielę się swoimi przemyśleniami w tym zakresie. Liczę na dobrą, merytoryczną dyskusję, także w gronie członków Zespołu ds. Ekonomii Społecznej, który w Elblągu powołany został dwa lata temu przez prezydenta miasta.
      
       Regionalny Plan Działań na Rzecz Promocji i Upowszechniania Ekonomii Społecznej w Województwie Warmińsko-Mazurskim na lata 2011-2015 ma charakter dokumentu programowego. Całościowo opisuje problematykę sektora ekonomii społecznej, stanowiącego istotny element polityki regionalnej w zakresie zatrudnienia i integracji społecznej. Dokument ten jest spójny ze Strategią Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2020 oraz Strategią Polityki Społecznej Województwa Warmińsko-Mazurskiego do 2015 roku. Regionalny Plan Działań jest także komplementarny z innymi programami wojewódzkimi, zwłaszcza w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, a także współpracy z organizacjami pozarządowymi.
      
       Nad przygotowaniem RPDES pracował Zespół ds. wdrażania i promocji ekonomii społecznej w województwie warmińsko-mazurskim oraz reprezentanci podmiotów działających w obszarze ekonomii społecznej, instytucji rynku pracy i jednostek pomocy społecznej. Łącznie w spotkaniach roboczych i warsztatach wzięło udział 31 osób.
      
       Do 26 września 2011 jest czas na to, by zgłaszać swoje uwagi, opinie i propozycje zmian do projektu. Przesyłać je można wyłącznie za pośrednictwem przygotowanego formularza, który – wraz z projektem programu i pełnym ogłoszeniem o konsultacjach – dostępny jest m.in. na stronie www.owies.org.pl. Zgłoszenia w innej formie nie będą uwzględniane.
      
       Dyskusja na temat projektu Regionalnego Planu Działań będzie możliwa również 16 września 2011 podczas spotkania z cyklu Forum Wymiany Doświadczeń i Opinii pt. „Ekonomia Społeczna w Województwie Warmińsko-Mazurskim”. Jej organizatorem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Szczegółowe informacje o spotkaniu będą umieszczone na stronie: wrota.warmia.mazury.pl, w zakładce: Polityka społeczna / Ekonomia Społeczna.
      

 


      
       RPDES powstał w ramach projektu systemowego „Efektywnie, Fachowo i Skutecznie na Warmii i Mazurach” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      

Jola Prokopowicz, OWIES
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama