UWAGA!

Oznakuj psa. Bezpłatnie!

Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska uprzejmie informuje, że w ramach Miesiąca Dobroci dla Zwierząt i Światowego Tygodnia Zwierząt obchodzonych corocznie w październiku, na terenie Elbląga rozpoczęła się akcja bezpłatnego znakowania psów mikroczipami.

Celem akcji jest zapobieganie bezdomności psów. Po oznakowaniu psa dane właściciela i informacje o psie wprowadzane są do elektronicznej bazy osób posiadających psy na terenie Elbląga, funkcjonującej w ramach ogólnopolskiej elektronicznej Centralnej Bazy Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt. Dzięki mikroczipowi można szybko, w sposób jednoznaczny określić osobę, do której pies należy i zawiadomić ją, gdzie pies przebywa.
       Podstawowe informacje o akcji:
       - akcja obejmie bezpłatne oznakowanie mikroczipem 500 psów (ilość mikroczipów jest ograniczona) i potrwa do wykorzystania wszystkich mikroczipów albo do 5 grudnia (poniedziałek),
       - oznakować psa mikroczipem mogą osoby zameldowane w Elblągu. Osoba chcąca oznakować psa winna posiadać przy sobie dowód osobisty,
       - oznakowanie psa jest bezpłatne dla jego właściciela. Koszty akcji pokrywane są ze środków budżetu miejskiego,
       - psa można oznakować we wszystkich zakładach leczniczych dla zwierząt w Elblągu.
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czas najwyższy rozwiązać problem bezpańskich zwierzaków. To powinien być obowiązek, ukruciłoby to porzucanie psów jak się już się znudzą, ipomogło ustalić właściciela gdy zagubi swojego pupila. Szwędające się psy i koty powinny być odławiane a nie oznakowane umieszczane w schronisku. właściciel nieoznakowanego psa powinien płacić karę.
 • Co z tego, jak nawet oznakowanego psa "własciciel" nie ma obowiązku odbierac ze schroniska/ Przez telefon moze powiedziec- ale ja go juz nie chce. I juz. Zadnych konsekwencji/\
 • Znakowanie i szczepienie psów przeciw wsciekliznie przymusowe ale bezpłatne tak w miastach jak i na wsiach. Podatek za psa raz w roku w kwocie 1000 zł (miasto) 500 zł (wies). Pies napotkany, złapany bez włsciciela sprawdzony po czipie własciciel płaci kare 3 tysiace złotych tak miasto jak i wies. Po wprowadzeniu takich uwarunkowan psi problem a takze ciezkich do utrzymania azylów zginie raz na zawsze.
 • A ile miesięcy musi mieć pies żeby go można było "zaczipować"?
 • Jasiu, nawet 4 tygodnie
 • A trzy tygodnie też.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolega Jasia(2011-10-12)
 • w sumie musi być urodzony :) Wiek nie gra roli :)
 • Dla mnie ważne jest oznakowanie psa w razie zagubienia go. Czip, adresówka zawieszona przy obroży i medalik, że pies posiada czip to obowiązek aby odnaleźć psa gdy zaginie i ułatwienie znalazcy dotarcie do właściciela jak i właścicielowi odnalezienie psa. Nieodpowiedzialni właściciele, którzy traktują zwierzę jak mebel, który dziś jest a jutro może go nie być, i tak nie skorzystają z tej akcji. Szkoda :((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gluchoj(2011-10-12)
 • ". .. Pies napotkany, złapany bez włsciciela sprawdzony po czipie własciciel płaci kare 3 tysiace złotych. .. " - Więc lepiej nie czipować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2011-10-12)
 • KRYSTUS -wielki z ciebie sadysta, ale niech będzie. Za posiadanie niezaczipowanego 30 000zl.
 • podatek za psa 1000/500 zl ROCZNIE??!!!!! dobrze sie czujesz człowieku!!? A z jakiej paki przepraszam bardzo? zakladając ze nawet jesli by to bylo możliwe to chyba państwo musiałoby trawnikami się zając, dostosowac do tego zeby pieski mogly sie beztrosko zalatwiac i zatrudnic ludzi do oczyszczania tych trawnikow bo inaczej nie wyobrazam sobie na co by poszly tak ogromne kwoty bo pieskow jest masa na swiecie!!! i dlaczego np. taka pani zosia ktora kocha swojego psiaka i nigdy go nigdzie nie odda i nie porzuci ma placic podatek na utrzymanie schroniska a taki pan stefan ktory nie ma psa nie ma placic. to taki rodzaj kary za milosc do zwierzat. .. podsumowujac ABSURD!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIŁOŚNICZKA ZWIERZĄT(2011-10-13)
 • Jak najbardziej wysokie podatki są wskazane. Przynajmniej ci, których nie stać nie braliby psów. Ale oczywiście miasto wtedy (po uiszczeniu podatku) miałoby obowiązek sprzatania po moim psie)
Reklama