UWAGA!

Paczki dla bohaterów. I nie tylko

 Elbląg, Paczki dla bohaterów. I nie tylko
(fot. nadesłana)

Dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej kombatanci na Warmii i Mazurach otrzymali wielkanocne paczki. A to tylko jeden z aspektów pomocy. 

W środku można było znaleźć m.in. świąteczne ciasta, stroiki, kawy i herbaty, płyny do prania i życzenia. Dbając o naszych bohaterów, dołączyliśmy także pakiety ochronne w postaci sterylnie zapakowanych maseczek, rękawiczek i płynów do dezynfekcji. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko zachorowania tych, którzy walczyli o Wolną i Niepodległą.

W całej Polsce organizowana jest także akcja #obiadydlabohaterów, która ma na celu wsparcie w postaci ciepłych posiłków dla kombatantów i weteranów Armii Krajowej oraz służb medycznych oddziałów zakaźnych. Na terenie Warmii i Mazur akcję koordynuje Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, które współpracuje z Zespołem ds. kombatantów 4W-MBOT.

W ramach akcji #obiadydlabohaterów, żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie codziennie dowożą ciepłe posiłki weteranom w Elblągu i Lidzbarku Warmińskim. W czasie pandemii jest to nieoceniona pomoc dla naszych kombatantów. Dzięki ogólnopolskiej zbiórce i wielu ludzi o dobrych serach, staramy się ograniczyć Ich kontakt z innymi i zminimalizować ryzyko zachorowania. Od początku akcji w różnych częściach Polski, zostało wydane  już ponad 12.000 posiłków. Każdy może pomóc, udostępniając link do zrzutki lub wpłacając środki poprzez załączony link.

Wszystkie działania na rzecz Bohaterów możliwe są dzięki wsparciu Fundacji PGNiG Rozgrzewamy Polskie Serca oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Odra Niemen Oddział Mazowiecki, Nie zapomnij o Nas, Powstańcach Warszawskich i SZPAK.

Dziękujemy elbląskim restauracjom: Amore Mio oraz Strzecha za wsparcie weteranów, służb mundurowych i personelu medycznego w naszym mieście oraz grupie „Elbląg szyje maseczki” za przekazanie ich dla kombatantów i żołnierzy. Dziękujemy za to, że jesteście z nami i nas wspieracie. Za każdą złotówkę, za każdą pomoc i dobre słowo.. dziękujemy w imieniu Tych, którzy walczyli o naszą Ojczyznę dawniej i Tych, którzy walczą o życie i zdrowie Polaków teraz. Dziś to właśnie Oni znajdują się na pierwszej linii frontu. 

Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama