UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pandemia nauczyła nas pomagać

 
Elbląg, Wolontariusze szyli też maseczki
Wolontariusze szyli też maseczki (fot. Regionalne Centrum Wolontariatu)

- Mam wrażenie, że pandemia koronawirusa – mimo całego zła - przyniosła nam mieszkańcom również wiele dobrego. Nauczyliśmy się pomocy sąsiedzkiej i otworzyliśmy oczy na potrzeby innych. Chcemy za to mieszkańców pochwalić – mówi Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu. To właśnie ta organizacja wygrała tegoroczny Konkurs im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych.

To już 17. edycja Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych. W tym roku, przez pandemię, wnioski na konkurs złożyły tylko dwie organizacje, ale za to prowadzące mimo obostrzeń szeroką działalność społeczną. Fundacja Końskie Zdrowie zgłosiła cykl swoich imprez pod hasłem Pony Cup, w którym pierwsze kroki w jeździectwie stawia rocznie ponad 300 dzieci w wieku 4-14 lat (w tym roku odbyła się czwarta edycja cyklu) oraz Regionalne Centrum Wolontariatu, które podczas pandemii uruchomiło szeroką pomoc dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

- Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, jak wiele osób się w tę akcję zaangażowało. Wspieraliśmy i wspieramy systemowo około 150 seniorów. Zgłosiło się wielu nowych wolontariuszy – nauczycieli, pedagogów, mamy też w naszym gronie ratownika medycznego, policjanta. Robili zakupy, realizowali recepty, odbierali pocztę. Cały czas są w gotowości do pomocy. Wspieraliśmy wiele oddolnych inicjatyw, jak Widzialna Ręka, druk przyłbic, szycie maseczek. Do dzisiaj mamy wiele maseczek, po które się można do nas zgłaszać – mówi Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu, które przyszłym roku będzie obchodzić 20-lecie istnienia. - Mam wrażenie, że pandemia koronawirusa – mimo całego zła - przyniosła nam mieszkańcom również wiele dobrego. Nauczyliśmy się pomocy sąsiedzkiej i otworzyliśmy oczy na potrzeby innych i nabieramy jako społeczeństwo odpowiedzialność za drugiego człowieka. Składając wniosek do konkursu chcieliśmy w ten sposób za to mieszkańców pochwalić i im podziękować.

Regionalne Centrum Wolontariatu otrzymało za zwycięstwo w konkursie nagrodę prezydenta Elbląga oraz dwa tysiące złotych, ufundowane wspólnie przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Fundację Elbląg.

- Akcja pomocowa organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu dała szansę na stworzenie systemy wspierania osób starszych i niepełnosprawnych w tym trudnym czasie. Wykorzystała potencjał lokalnych instytucji, mobilizację elblążan i chęć pomagania. Otworzyła oczy na trudną sytuację wielu mieszkańców Elbląga – uzasadniał werdykt komisji konkursowej jej przewodniczący Edward Łebkowski.

Konkurs im. dr Aleksandry Gabrysiak organizuje od 17 lat Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama