UWAGA!

Papież inspiracją dla młodych

 Elbląg, Papież inspiracją dla młodych

Szkoły wyższe miasta Elbląga po raz jedenasty organizują konferencję naukową dla uczczenia pamięci naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Chcemy w papieskim nauczaniu poszukiwać inspiracji dla swej działalności naukowej i dydaktycznej. Konferencja odbędzie się w dniu 12 maja w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu w godz. 10 - 14.

Tematem przewodnim cyklu dorocznych konferencji są słowa – „Ku rzeczom nowym naszych czasów” – inspiracje Jana Pawła II dla współczesności, natomiast tytuł tegorocznej konferencji brzmi: Tożsamość młodzieży. W kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, ale będą poprzedzone także spotkaniami młodych w diecezjach w całej Polce – także w Diecezji Elbląskiej oraz w kontekście pięknego przykładu wychowawczej miłości św. Jana Pawła II wobec młodych chcemy podjąć refleksję naukową nad dzisiejszą młodzieżą i jej tożsamością. Chcemy również dać głos samym młodym, którzy zaprezentują się w formie debaty oksfordzkiej na temat tolerancji Polaków. Patronat honorowy nad konferencją objęli: biskup elbląski, wojewoda warmińsko – mazurski, marszałek województwa warmińsko – mazurskiego, prezydent Elbląga i starosta elbląski. Zapraszamy chętnych do udziału. Wstęp wolny.

       Patronem medialnym konferencji jest elbląska gazeta internetowa portEl.pl
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • jest jeszcze w księgarniach elbląskich album " Jan Paweł II w Elblągu", piękny oddający atmosferę tamtych dni i do tego z tekstem wypowiedzianym prze papieża homilią w środku
  • Proponuję odnaleźć kajak JP II który jakoby skradziono go w Elblągu. To byłoby super miejsce kultu i pielgrzymek do Elbląga.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Elbingerer(2016-04-28)
Reklama