UWAGA!

Partner pilnie poszukiwany

Jest jakiś problem, który nurtuje Ciebie i Twoje otoczenie? Potrzebujesz pomocy i wsparcia innych – ludzi, organizacji, instytucji? Chcesz zmieniać otaczającą rzeczywistość? Czas na partnerskie działania! Dzięki partnerstwu w Twoim otoczeniu może dziać się więcej i lepiej. Zgłoś się już dziś do Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, prowadzonego przez ESWIP.

Aby na danym obszarze zapewnić zrównoważony rozwój, należy działać na rzecz poprawy warunków gospodarczych, środowiskowych, społecznych, na rzecz rozwiązywania problemów, z jakimi zmaga się dana społeczność w wielu sferach życia. Takiego rozwoju w pełni nie jest w stanie zapewnić żaden podmiot działający w pojedynkę – ani samorząd, ani organizacja pozarządowa, ani przedstawiciel biznesu. Łącząc umiejętności, doświadczenie oraz inne zasoby kilku podmiotów można osiągnąć oczekiwany sukces.
       Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zachęca do tworzenia partnerstw. W tym celu bezpłatnie oferuje: stałą opiekę animatora, spotkania z doradcami, szkolenia i wizytę studyjną. Mieszkańcy dzielnic, miast, powiatów, którzy czują potrzebę zawiązania u siebie partnerstwa, powinni zgłosić się już dziś – telefonicznie (55 236 27 16) lub mailowo (owies@eswip.pl). W tworzeniu partnerstwa towarzyszyć będzie animator. Oferta kierowana jest do mieszkańców z terenu powiatów: elbląskiego, iławskiego, ostródzkiego i braniewskiego.
       Przy wsparciu ESWIP-u powstało już „Partnerstwo dla Zatorza” oraz „Partnerstwo na Rzecz Ekonomii Społecznej w Powiecie Ostródzkim”. Na ich przykładzie można śledzić efekty i korzyści wynikające z działania wspólnie. O ich aktywności informacje można znaleźć na stronie www.owies.org.pl.
      

 


       Ośrodek OWIES prowadzony jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      

Małgorzata Woźna, OWIES

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • komu to służy, chyba tylko zainteresowanym, tak jak pozostałe organizacje pozarządowe. .. ..
 • To wbrew pozorom jest bardzo proste; ) Tworzy się organizaje pozarzadową i za pieniądze UE się ją utrzymuje. Jej działalność polega na współpracy z innymi tego typu tworami oczywiscie za pieniadze UE. Zaś OWSIP robi kase na szkoleniach też za pieniadze UE, jak założyc i utrzymywać kolejne tego typu organizaje za pieniadze UE!; ) To miło, że UE jest takie szczodre, ale skoro dopłacają rolnikom do ich pracy to mogą tez sponsorowac organizacje pozarzadowe!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POinformowany(2011-10-06)
 • A ja myślałęm, że to anons towarzyski, sugestywny tytuł. "Partner pilnie poszukiwany"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Chłop bez baby(2011-10-06)
 • A to kiedy OWIES otworzy agencję towarzyską ? Wreszcie byłoby to jakieś realne rozwiązanie problemów chłopów bez Bab. .. .. a tak na marginesie to nie ma już w Elblągu bab bez chłopa ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  De gustator Bab bez C(2011-10-07)
 • Są kobiety, są. .. .nie BABY, lecz kobiety. Duuuużo wolnych kobiet. .. Szukających męskich ramion. Dłuuugo szukających. .. .To pewnie dlatego, że w stanie wolnym zostali sami chłopi. .. .. hehehe Ponieważ chłopy wolą domy uciech, lub robótki ręczne to jeszcze długo samotne kobiety będą samotne. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dromaderka(2011-10-07)
Reklama