UWAGA!

Pasja – receptą na piękne życie

Elbląg, Pasja – receptą na piękne życie
Fot. z archiwum szkoły.

„Kuchenne granie”, „Rzut moherowym beretem”, czy „Długi język” to tylko niektóre konkurencje jakie przygotowali organizatorzy III Festynu Rodzinnego, który się odbył w minioną sobotę (6 czerwca) w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu. Zobacz fotoreportaż.

Impreza była podsumowaniem projektu „Szkoła bez przemocy” - ogólnopolskiego przedsięwzięcia pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
       - Jesteśmy w gronie ponad tysiąca szkół biorących udział w tej akcji. Ogólnopolski finał odbył się 5 czerwca w Warszawie – mówi Marzena Kurach, jedna z organizatorek festynu.
       Impreza promowała zdrowy styl życia i... odkrywanie talentów. Klasy prezentowały różnorodne zainteresowania, pasje, począwszy od układów akrobatycznych, a skończywszy na popisach wokalnych.
       Równolegle uczestnicy brali udział w różnorodnych konkurencjach i zabawach artystyczno – naukowo – sportowych, walcząc o punkty dla klasy. Szczególną popularnością cieszyło się karaoke – „Śpiewać każdy może”, „Kuchenne granie”, „Rzut do patelni”, „Rzut moherowym beretem”, „Długi język” oraz wiele typowo sportowych konkurencji. Ogromne zainteresowanie wzbudzało profesjonalnie przygotowane stanowisko historyczne.
       - Jak zwykle nie zawiedli rodzice, którzy pomogli swoim pociechom w przygotowaniu stoisk ze smakołykami i w zdobywaniu punktów. Można było smacznie zjeść, napić się gorącej kawy czy herbaty - mówi Marzena Kurach z Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu.
       Tradycyjnie rozegrano mecz piłki nożnej - rodzice kontra uczniowie. I tradycyjnie zwyciężyli rodzice.

 


       Przed ogłoszeniem wyników, przy ogólnym aplauzie, w niebo poleciały balony będące symbolem podsumowania akcji „Szkoła bez przemocy”. Lista zwycięskich klas: I miejsce – klasa V b,  II miejsce - klasa I c, III miejsce – klasa VI c, a IV miejsce – klasa IV a. Wielką radość sprawiły dzieciom nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Elblągu.
       - Dziękujemy rodzicom i uczniom za liczne przybycie i aktywny udział w zabawie. Mimo przelotnego deszczu wszyscy bawili się do końca. Dziękujemy też nauczycielom i personelowi Zespołu Szkół nr 1 za duże zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie festynu – podsumowuje Marzena Kurach, jedna z organizatorek festynu.
      

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wspaniała impreza, świetna zabawa. Gratulacje dla organizatorów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rodzice ucznia SP 11(2009-06-08)
 • O ile pamiętam to już trzeci raz odbywa się festyn w tej szkole. Chodzą tu moje dzieci i uczestniczę w tej wspaniałej imprezie razem z nimi. Nawet śmiało mogę stwierdzić, że zawsze na festynie bawię się świetnie razem z innymi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczestnik i(2009-06-08)
 • O ile pamiętam to już trzeci raz odbywa się festyn w tej szkole. Chodzą tu moje dzieci i uczestniczę w tej wspaniałej imprezie razem z nimi. Nawet śmiało mogę stwierdzić, że zawsze na festynie bawię się świetnie razem z innymi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczestnik(2009-06-08)
Reklama