UWAGA!

Patrycja ma nowy wózek

 Elbląg, Patrycja Paź ma nowy wózek i jest bardzo zadowolona
Patrycja Paź ma nowy wózek i jest bardzo zadowolona (fot. Siedmiomilove)

Chorująca na łamliwość kości Patrycja Paź doczekała się elektrycznego wózka. Na razie go testuje i uczy się jego obsługi, ale pierwszy spacer bez udziału bliskich ma już za sobą. Jest szczęśliwa, że nie musi już liczyć na mamę i staje się samodzielna.

- Na razie trochę się jeszcze boi, ale już sama wychodzi na dwór – mówi Barbara Paź, mama Patrycji. - Cieszy się, że może sięgnąć do lodówki, do której do tej pory nie zaglądała. Wózek ma bowiem funkcję podnoszenia się w górę o kilkadziesiąt centymetrów.
       14-letnia Patrycja otrzymała wózek dzięki anonimowemu darczyńcy z południa Polski, który wpłacił na konto Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu brakującą kwotę 25 tys. zł.
       W zbiórce pieniędzy na wózek pomagało rodzinie także Regionalne Centrum Wolontariatu. Zbierano korki, organizowano szereg akcji. Podczas pikniku na terenie Aeroklubu Elbląskiego zebrano 1200 zł. Nowy sprzęt znacznie ułatwi 14-latce funkcjonowanie w codziennym życiu.
       Kolejną pozytywną zmianą w życiu rodziny Paź będzie podjazd do mieszkania, który zostanie zamontowany do połowy listopada. Do pełni szczęścia Paziom brakuje tylko jednego: - Chcielibyśmy, by nasze mieszkanie zostało dostosowane do potrzeb Patrycji – mówi pani Barbara. - Mieszkanie jest małe i wózek nie mieści się w wąskich przejściach. W kuchni mamy stare meble, przydałoby się, by jakiś specjalista doradził nam, jak przerobić kuchnię, by córka mogła z niej korzystać, żeby mogła sobie zrobić kanapkę. Z kolei w łazience przydałaby się kabina prysznicowa z niskim brodzikiem, by Patrycja sama mogła się wykąpać.
      
       Patrycję można wspomóc finansowo, wpłacając dowolną kwotę na numer bankowy Regionalnego Centrum Wolontariatu (wpisać jako adres odbiorcy) w Elblągu: 92 1020 1752 0000 0102 0055 5425 z dopiskiem "Patrycja Paź". Można również przekazać plastikowe nakrętki od butelek, które zbierane są m. in. w Warsztacie Terapii Zajęciowej F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty (ul. Saperów 14f), w parafii Matki Bożej Królowej Polski (ul. Robotnicza) oraz w parafii Św. Brunona (ul. Kosynierów Gdyńskich).
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama