UWAGA!

Październik miesiącem wspomnień o Janie Pawle II

 
Elbląg, Październik miesiącem wspomnień o Janie Pawle II
fot. nadesłana

22 października jest wspomnieniem świętego Jana Pawła II - patrona rodzin. Dla obecnego pokolenia naszych dzieci jest to już tylko postać historyczna, dlatego 23 października w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbył się apel pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”.

Październik to miesiąc, w którym przed wielu laty miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, szczególnie dla nas Polaków. 18 X 1978 r. Karol Wojtyła został Papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Po wielu latach owocnej służby Bogu i ludziom 2 IV 2005 r. odszedł do domu Ojca w niebie. 27 IV 2014 r. Jan Paweł II został kanonizowany- ogłoszony świętym.
       Od tej pory dzień 22 października jest wspomnieniem świętego Jana Pawła II - patrona rodzin. Pamięć o tym wielkim świętym jest nam szczególnie bliska, gdyż jest naszym rodakiem. Dla obecnego pokolenia naszych dzieci jest to już tylko postać historyczna, dlatego 23 października w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbył się apel pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”, przygotowany przez uczniów z klasy V i VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Dąbrowskiej.
       Młodzi ludzie chcą być szczęśliwi. Mają natomiast jeszcze poważniejsze trudności w znalezieniu drogi do szczęścia niż ich rówieśnicy w poprzednich pokoleniach. Wbrew pozorom im także najbardziej imponują ci, którzy stawiają im wysokie wymagania i proponują im najwyższe, bo ewangeliczne ideały. Taki właśnie był Jan Paweł II, który jako człowiek i papież budował cywilizację miłości i ukazywał nam, jak każdego dnia w naszym codziennym życiu realizować swoje powołanie do świętości.
      
      
      
      
Małgorzata Dąbrowska, SP nr 14
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama