UWAGA!

Piąta "Sobota z przewodnikiem"

 
Elbląg, Park Kajki zdjęcie archiwalne,
Park Kajki zdjęcie archiwalne, fot. nadesłana

Już w najbliższą sobotę (5 lipca) odbędzie się piąta w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem przybliżymy elblążanom i turystom historię Parku Kajki. Zbiórka o godz. 10 przy bramie nad ul. Pionierską. Serdecznie zapraszamy!

Już od 4 lat mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu w ramach cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Spotkania społecznie prowadzą członkowie PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego. Tradycyjnie każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 10 w określonym miejscu i związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta.
       Wycieczka odbędzie się pod hasłem „Rodzinnie w Parku Kajki w dawnym Różanym Ogrodzie”. Spotkanie poprowadzi przewodnik PTTK – Karol Wyszyński. W trakcie spacerów chętni zbierają potwierdzenia udziału. Dla najaktywniejszych spacerowiczów przygotowaliśmy nagrody i niespodzianki, których rozdanie nastąpi 25 października podczas uroczystego podsumowania 4. edycji „Sobót z przewodnikiem”.
       W tym roku z okazji wyjątkowego jubileuszu Elbląga odbędzie się aż 15 spacerów! Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową lub osobiście do Biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.
      
       Organizatorem 4. edycji „Sobót z przewodnikiem” jest PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu.
       Świętuj z przewodnikami 777-lecie Elbląga! Odkryj na nowo historię miasta! Serdecznie zapraszamy!
      
Leszek Marcinkowski Prezes Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • znamy i dziś to miejsce, wprawdzie wygląda inaczej ale może to tylko kwestia czasu i wróci taki oto obrazek? OBY
 • Spotkanie o godz 10 przy bramie na ul. Pionierskiej; a ja mam pytanie rok temu robiono dach a do obecnej chwili z dachu zwisaja pozrywane piutochrony (instalacja odgromna), a podobno niedlugo zacznie sie na dachu wstawianie zegara, moze jednak zakonczyc jeden etap remontu, ale to juz tak jest w naszym kochanym Elblagu,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kochamElblag.(2014-07-03)
 • Fontanny już nie ma bo rok temu zamiast naprawić zasypali teraz jest kwietnik ale i tak jest lepiej niż 5 lat temu jak była tylko trawa ja mam widok na ten park widze że z roku na rok pięknieje coraz częście widać jak ludzie zamiast spacerować po bulwarze wybierają park kajki a jak pogoda dopisuje to w niedziele wolnej ławki nie uraczysz aby iść w tym kierunku to Elbląg nam wypięknieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  TomekMzulJ.Fałata(2014-07-05)
Reklama