UWAGA!

Pięć mandatów dla SLD-UP

Koalicja SLD-UP może zdobyć nawet pięć z ośmiu mandatów przypadających na elbląski okręg wyborczy - podają nieoficjalne źródła. Więźniowie z elbląskiego aresztu oddali tylko 2 głosy (na 90 możliwych) na Prawo i Sprawiedliwość.

Wg danych z godziny 15.30 wynika, że w wyborach do Sejmu w elbląskim okręgu wyborczym najwięcej osób głosowało na Witolda Gintowt- Dziewałtowskiego, zaraz za nim na Jerzego Müllera i Andrzeja Kempińskiego. Sporo głosów zdobyli też kandydaci SLD-UP spoza Elbląga: Danuta Ciborowska z Olsztyna i Andrzej Umiński z Iławy.
     Elektorat Platformy Obywatelskiej głosował najczęściej na Marię Piór i Stanisława Gorczycę. Stosunkowo dużo głosów otrzymali też Andrzej Ołdakowski z Samoobrony i Leonard Krasulski z ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość. Wymienione wyżej nazwiska najczęściej przewijały się w protokołach dostarczanych z obwodów do Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu.
     Dopiero kiedy zostaną zsumowane wszystkie wyniki okaże się, ile mandatów uzyskają poszczególne komitety wyborcze w naszym okręgu. Nieoficjalnie mówi się, że koalicja SLD- UP może zdobyć nawet pięć na osiem przypadających w elbląskim okręgu wyborczym mandatów.
     W wyborach senackich najwięcej głosów zdobyli Władysław Mańkut i Marian Kozłowski i jest niemal pewne, że to oni zasiądą w senackich fotelach.
     W Braniewie natomiast w wyborach senackich zdecydowanie wygrał senator Tadeusz Kopacz, mimo że nie otrzymał poparcia żadnej z działających tam partii.
     Ciekawostka: w elbląskim areszcie śledczym na 90 głosujących tylko dwa głosy oddano na Prawo i Sprawiedliwość.
     Oczywiście podawawane przez nas wyniki wyborów nie są jeszcze ostateczne i dopóki nie będzie wyników oficjalnych z Okręgowej Komkisji Wyborczej w Elblągu, sporo może się zmienić.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "spoza", a nie "z poza" :-))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mulder(2001-09-24)
 • Święta racja, dzięki Mulder
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2001-09-24)
 • Ogarnia mnie coraz większe przerażenie!!!!!
 • Ciesze sie z tak duzego poparcia dla SLD-UP, obyscie tej szansy nie zmarnowali. Mam nadzieje ze przywrocicie normalnosc w Najasniejszej Pomrocznej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2001-09-24)
 • Z jednej strony cieszę się, że "ukochane" SLD-UP nie ma większości w Sejmie, a z drugiej żałuję. Gdyby ją mieli to może ci wszyscy młodzi SLD-owcy (na stary beton nie liczę) w końcu przejrzeliby na oczy co ich najukochańsza SLD-UP potrafi zrobić dla Polski i jak spi.......... to co zostało do sp............. Nie mieliby na kogo zwalić winy, a tak znowu będzie im ktoś przeszkadzał i "dobrzy" SLD-owcy nie będą mogli się wykazać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dziadek(2001-09-26)
 • Pytanie do Pana Dziewałtowskiego. Panie pośle ile osób z Elbląga było wpisanych na listy wyborcze w okręgu olsztyńskim? Czy uważa Pan że ludzie z Olsztyna będą dbać o interesy Elblążan? Proszę też nie mówić że to wyborcy zdecydowali, na większości ulotek nie było wiadomości o miejscu zamieszkania kandydatów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-09-28)
Reklama