UWAGA!

Piegus zaprasza na 30. urodziny

2009-05-27
Aktualizowany 2009-05-31 08:53
Elbląg, Król Piegus zaprasza na swoje 30. urodziny
Król Piegus zaprasza na swoje 30. urodziny

W niedzielę (31 maja) król Piegus zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziny na niesamowitą zabawę do swej krainy. W tym roku mija 30 lat od zorganizowania przez elbląskich harcerzy pierwszego tego typu festynu z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka.

Forma rodzinnego festynu „W krainie króla Piegusa" nie zmieniła się od 30 lat. Piegus jest niepowtarzalny, ponieważ jest to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa. Dzieci dzieciom na Dzień Dziecka to hasło zbliżającej się imprezy.
     - O godzinie 12 król uroczyście przejdzie witając wszystkich gości i otworzy swoją krainę życząc dobrej zabawy – zapowiada Ewelina Dżugar, rzecznik prasowy festynu; Harcerska Służba Informacji. - Orszak w tym roku wzbogaci prawdziwa Orkiestra z Lidzbarka Warmińskiego! W południe uruchomione zostaną wszystkie krainki oraz scena. Drużyny harcerskie oraz ich przyjaciele m.in. wojsko, Policja, Straż Pożarna, strzelcy, szpital, czy muzeum przygotowali ponad 60 konkurencji, w których dzieciaki będą mogły wziąć udział. Za każde dobrze wykonane zadanie uczestnik festynu otrzyma najważniejszą walutę w tym dniu, czyli piegusa! W zamian za to będzie mógł w extra wyposażonych sklepikach zrobić zakupy. Co można znaleźć w piegusowych sklepikach? Będą to m.in. różnego rodzaju zabawki, piórniki, sprzęt sportowy, kapelusze, breloczki.
     Ale niespodzianki będą też czekały na scenie. Zaplanowanych jest mnóstwo konkursów dla dzieci i rodziców. Odbędzie się również koncert dziecięcego zespołu z Malborka „Balbiny", znanego z wielu muzycznych programów telewizyjnych, na przykład „Od przedszkola do Opola".
     Grupa „Skrupcie się" pokaże bajkę opartą na podstawie tekstu pióra Pierre Gripariego. Jest to historia miłości między małą diablicą Aksamitką i melancholijnym Pajacem, którzy zakochali się w sobie szaleńczo i nie zauważają, jak bardzo są różni. Wszyscy poza tą parą wiedzą, że ich wybór jest fatalny. Mama Diablica dzwoni nawet do Pana Boga z prośbą o interwencję, ten zapewnia, że sprawa rozwiąże się sama, więc Mama Diablica może spać spokojnie.
     - A ci wszyscy, którzy chcą się dowiedzieć co się wydarzy, czy miłość Pajaca i Aksamitki jest prawdziwa i przetrwa będą mogli przekonać się już podczas Piegusa - dodaje reżyserka Edyta Machul. - Zapraszamy.
     Grupa „Skrupcie się" działa przy centrum kultury Światowid. Ciekawostką jest, że spektakl zdobył Grand Prix na Przeglądzie Teatralnym „Arlekin" w Olsztynku.
     - Podczas festynu będzie można zwiedzić iście harcerski Obóz Króla Piegusa przygotowany przez 13 EDH „Agat" oraz Harcerską Służbę Informacji (HSI) – dodaje Ewelina Dżugan. - Będzie to wspaniała okazja do poznania harcerskiego życia obozowego. Ci rodzice, którzy nie zaplanowali jeszcze wakacji dla swoich dzieci będą mieć okazję, aby to zrobić. Harcerska Służba Informacji będzie prowadziła zapisy na kolonie i obozy organizowane przez elbląski hufiec. Rodzice będą mogli poznać szczegóły dotyczące wyjazdów oraz pobrać kartę kwalifikacyjną. Pełna oferta harcerskich wakacji znajduje się na stronie: www.przygoda.elblag.pl.
     Król Piegus zaprasza 31 maja o godz. 12 do parku Modrzewie. Zabawa potrwa do godz. 16.30.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama