UWAGA!

Pieniądze dla szpitali na walkę z epidemią

 Elbląg, Pieniądze dla szpitali na walkę z epidemią
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Samorząd Elbląga chce pozyskać 1,5 mln złotych na dofinansowanie Szpitala Miejskiego w walce z epidemią koronawirusa. Pieniądze mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego, ze specjalnej puli utworzonej przez samorząd województwa i dedykowanej tzw. szpitalom jednoimiennym. 

Witold Wróblewski prezydent Elbląga, wspólnie z samorządowcami naszego regionu i z miast gdzie, działają szpitale jednoimienne zmagające się z koronawirusem, wziął dziś udział w wideokonferencji z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem. Celem wirtualnego spotkania było omówienie aktualnej sytuacji jednoimiennych szpitali w regionie oraz możliwości ich szybkiego wsparcia finansowego.Poza prezydentem Elbląga w spotkaniu wzięli udział samorządowcy z Ostródy, Giżycka i Pisza, gdzie funkcjonują miejskie szpitale jednoimienne.

Marszałek poinformował uczestniczących w spotkaniu, że samorząd województwa przeznaczy w drodze konkursowej dodatkowe 5,5 mln zł na wsparcie jednoimiennych szpitali. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i można z nich skorzystać dzięki zgodzie Komisji Europejskiej na wykorzystanie środków zabezpieczonych dla poszczególnych regionów właśnie na walkę z koronawirusem. Elbląg przygotowuje i w najbliższych dniach złoży do Urzędu Marszałkowskiego swój wniosek o dofinansowanie Szpitala Miejskiego na kwotę około 1,5 mln zł.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama