UWAGA!

Pieniądze giną, schabowe się smażą, a telefon dzwoni

 
Elbląg, Pieniądze giną, schabowe się smażą, a telefon dzwoni

- Nie wiem jak przejść do następnego poziomu, pomoże pan? - pyta mężczyzna pochłonięty grą komputerową, który w wirtualnym świecie napotkał na trudności. Pyta kogo? Policjanta, dzwoniąc pod numer alarmowy. Z kolei kobieta informuje dyżurnego elbląskiej komendy: - A ja dziś na obiad zrobię schabowe. Ten poznaje już ją po głosie, bo wczoraj też dzwoniła, a w menu był kapuśniak. Policjanci wiedzą, że bez względu na charakter zgłoszeń muszą zachować powagę, ale czasem – trzeba przyznać - jest to trudne.

W ciągu roku elbląscy funkcjonariusze przeprowadzają tysiące interwencji. Podczas codziennej służby skupiają się na ochronie życia i zdrowia, a także czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, gdy mieszkańcy dzwonią i proszą o pomoc w dość nietypowych sprawach.
       - Często giną pieniądze – mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Trzeba jednak uściślić – tak twierdzą zgłaszający. Po sprawdzeniu okazuje się, że nikt nikogo nie okradł, a po prostu właściciel zapomniał, gdzie położył swoje oszczędności. W większości są to osoby starsze, które mają problemy z pamięcią. Albo dzwoni gracz komputerowy, który prosi dyżurnego o pomoc, bo nie może przejść na kolejny poziom w wirtualnej rozgrywce – podaje kolejny przykład podkom. Nowacki. - Zdarzają się telefony ze szpitali i ośrodków, w których na leczeniu bądź terapii przebywają osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne. Te zgłaszają problemy naprawdę wyimaginowane, spowodowane schorzeniem. Mamy też tzw. stałych bywalców – zauważa policjant. - Są to osoby, które dzwonią do oficera dyżurnego regularnie, informując na przykład o tym, co przygotowują na obiad. Albo nietrzeźwi – dodaje – którzy domagają się interwencji policjantów, a później sami lądują u nas w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Trzeba jednak pamiętać, że za złośliwe alarmowanie służb, zakłócanie spokoju grozi odpowiedzialność karna - ostrzega podkom. Krzysztof Nowacki.
       Pomimo że zgłoszenia powodują czasem uśmiech na twarzy, to żadnego nie mogą traktować z lekceważeniem. Policjanci poważnie podchodzą do zgłaszanych interwencji, ale czasem im też brakuje sił...
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pewnie to Ty dzwonisz ze szpitali i ośrodków, w których na leczeniu bądź terapii przebywają osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne.
 • Do gosc jaki rocznik tej skarpety, bo Krzysztof zbiera rozne starocie jak PF 125
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  ZorroO(2015-12-16)
 • W wigilie i sylwestra dzwońcie składając życzenia. To chyba nie jest zakłucanie spokoju.
 • Może i dzwonia, ale też totalnie olewają normalne zgłoszenia na zasadzie: nikogo nie zabili to nie jedziemy. Policja jest gorsza niz w PRLu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  Siasistasiu(2015-12-16)
 • Nasza Elbląska policja jest nieskuteczna: od 5 miesięcy jakaś kretynka nęka mnie smsami, ale dopóki mi nie zaczęła grozić to policjanci umorzyli postępowanie a gnoi mnie regularnie i co na to Pan Nowacki?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Nękana(2015-12-16)
 • Gówno
 • Nie mogę się do końca z tym zgodzić a mianowicie zacytuję: "Podczas codziennej służby skupiają się na ochronie życia i zdrowia, a także czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. " - Niestety nie mogę się z tym zgodzić, bo od lat zgłaszam policji łamanie przepisów ruchu drogowego na drodze przy której mieszkam i brak jest efektów a powiem wręcz jest coraz gorzej. Jeżeli chodzi o skuteczność stróży prawa mam niestety wiele zastrzeżeń. Nie można zawsze zasłaniać się problemami braku lub niewystarczającej ilości taboru. Czasami wystarczy tylko trochę dobrej woli.
 • Do Nękanej - Policja zareaguje dopiero wtedy, kiedy nękany Cię zabije albo zrobi jakąś dużą krzywdę. Taka jest niestety rzeczywistość. .. dla normalnego zjadacza chleba jest może chore. ale no cóż, takie mamy czasy i prawo !!!
 • Zablokuj numer,taka prosta funkcja w telefonie,znasz ?
 • wez bez jaj, nie znam tej opcji, podpowiedz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  młodzien(2015-12-17)
Reklama