UWAGA!

Pierwsza taka konferencja

8 marca w hotelu Młyn odbyła się pierwsza w Polsce międzynarodowa Konferencja Prezydentów Klubów Kiwanis Polska z udziałem zagranicznych gości. Wzięło w niej udział 35 przedstawicieli krajowych klubów Kiwanis oraz zaprzyjaźnieni reprezentanci Kiwanis z Holandii.

- Kiwanis Polska jest częścią Kiwanis International, organizacji działającej od 1915 roku - wyjaśnia Tomasz Kowalewski z Klubu Kiwanis Elbląg. - Głównym jej celem jest pomoc dzieciom w zakresie ich codziennych potrzeb żywieniowych, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa, rozwoju intelektualnego i talentów; także wspomaganie przyjaznych stosunków międzyludzkich poprzez wzajemną życzliwość, pomoc i współpracę oraz współpraca na szczeblu ponadnarodowym lokalnych klubów. Klub Kiwanis w Elblągu rozpoczął działalność w roku 2001 i od tamtej pory podjęto wiele inicjatyw, m.in. dożywianie dzieci w szkołach Podstawowych w Zwierznie i Żurawcu, wyposażenie szkół w sprzęt sportowy, wyposażenie Domu Dziecka, zakup łóżek polowych dla matek na oddział dziecięcy Szpitala Miejskiego. Nasza organizacja liczy 19 członków, spotykamy się w każdą trzecią środę miesiąca w Hotelu Oaza w Gronowie Górnym.
     Konferencja poruszała wiele istotnych kwestii z zakresu działalności klubów Kiwanis w Polsce. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Marcel Kreienbuhl, przewodniczący Europejskiego Komitetu ds. Wzrostu Klubów/Dystryktów; Erwald Kuin, gubernator Dystryktu Holandia; Ad Faasse, szef Dywizji Dystryktu Holandia; Jacek Sobociński, pierwszy gubernator Dystryktu Polska i Anna Ciosk, obecna gubernator Dystryktu Polska. Tematyka konferencji dotyczyła metod pozyskiwania nowych członków oraz poszukiwaniu sposobu na promocję wartości i idei Kiwanis w lokalnym społeczeństwie. Podsumowano także działalność poszczególnych klubów Kiwanis Polska i zaprezentowano ich osiągnięcia.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama