UWAGA!

Pierwszaki w mundurach

 Elbląg, Ślubowanie w mundurze
Ślubowanie w mundurze (fot. KMP Elbląg)

Dzisiaj (13 października) w sali widowiskowej wojskowego kina "Orzeł" odbyło się ślubowanie klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, w tym również klasy o profilu technik analityk z innowacją pedagogiczną Pragmatyka Służby w Policji i Straży Pożarnej. Dzięki temu programowi nauczania uczniowie przygotowują się do pracy w służbach mundurowych.

Na uroczystej gali nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, pracowników elbląskiej delegatury kuratorium oświaty w Olsztynie, Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej, jak również przedstawicieli innych służb.
       35-osobowa klasa mundurowa ma wsparcie ze strony elbląskich policjantów oraz strażaków, którzy współpracują z młodzieżą podczas zajęć. Idea stworzenia programu nauczania kładącego nacisk na zagadnienia bezpieczeństwa publicznego to zupełnie nowatorska idea realizowana już od ubiegłego roku. Szkoła przygotowuje młodzież, która poważnie myśli o podjęciu w przyszłości służby w Policji. Podczas zajęć uczniowie poznają m.in. elementy musztry policyjnej, zasady naboru do służby w policji. Ponadto zdobywają wiedzę o prawach człowieka, prawach dziecka, czy przemocy w rodzinie. Dla podkreślenia odmienności profilu, uczniowie noszą specjalnie zaprojektowane mundury.
       Całą imprezę uświetnił występ orkiestry wojskowej.
       Społeczność policyjna życzy "pierwszakom" wytrwałości i samodyscypliny w dążeniu do wyznaczonego celu, jakim jest praca w służbach mundurowych.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama