UWAGA!

Pierwsze przymiarki

Gdy pytamy członków poszczególnych ugrupowań politycznych o ewentualnych kandydatów na prezydenta Elbląga, nabierają wody w usta. Mówią: "To za wcześnie, nie ma co uprzedzać faktów". Jednak tajemnicą poliszynela jest, że chrapkę na ten najważniejszy w mieście urząd ma wielu...

Najprawdopodobniej jesienią prezydenta wybierać będziemy bezpośrednio, więc powinien to być „nasz człowiek”, przez nas popierany i ten, któremu możemy zaufać. A więc pole do popisu dla Państwa. Kto powinien zostać prezydentem Elbląga? Kto po przeczytaniu Państwa opinii powinien dać sobie spokój z kandydowaniem, a kto, być może mało znany, ale godny zaufania, powinien wystartować? Weźcie Państwo pod uwagę wszystkie liczące się w mieście osoby, zastanówcie się nad ludźmi np. z Prawa i Sprawiedliwości, SLD, Stowarzyszenia Ugrupowań Centroprawicowych i innych, nad kobietami i mężczyznami, managerami i gospodarzami... Czekamy na mądre i rozsądne wypowiedzi.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Redakcja dbo o moje zdrowie. Po uruchomieniu przeze mnie wątku PREZYDENT 2002 w Hyde Parku i jakieś wstępnej selekcji nazwisk elbląskich pojawia się takie oto zaproszenie od portel.pl Z ciekawością poczytam sobie wpisy a swoich powtarzał nie będe. Ale mimo wszystko dziękuje za refleks admina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tu Ochódzki(2002-02-25)
 • Przeczytałem raz jeszcze ten tekst podpisany przez "J". Hmm jednak brzmi znajomo nawet bardzo znajomo. Naśladownictwo to delikatnie powiedziane. A oceniałem portel.pl jako miejsce kreatywne po tej i po tamtej stronie komputera.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ochódzki(2002-02-25)
 • Po lekturze dzisiejszego wydania NEWSWEEK'a nie jest wcale tak oczywiste, że wybory burmistrzów i prezydentów będą bezpośrednie. Tzw. aparat w terenie się zbuntował bo w wielu miejscach Polski SLD może i ma elektorat ale nie dobrych nazwisk (vide Trójmiasto albo Wrocław). Poseł Gintowt z Elbląga też w tej sprawie się wypowiada. No i stan na dziś - ustawa utknęła w Sejmie.
 • dotychczasowi włodarze miasta nie mają się czym pochwalić, spektakularnych sukcesów na miarę Polkowic, czy miasteczek podpoznańskich nie ma, brakuje nam kogoś z j...., menadzera z prawdziwego zdarzenia, który poprowadziłby finanse miasta jak własną firmę dbając przede wszystkim o nas elblążan, a dopiero potem o własny interes, który powinien być zbieżny z interesem miasta i jego mieszkańców; wypowiadałem się kiedyś na temat kolejności inwestycji: najpierw sprawy podstawowe, infrastrukturalne, a dopiero w dalszej kolejności upiększanie miasta
 • Ochódzki: Jestem zdziwiony, bo nigdy nie czytałem Hyde Parku. Ale jeśli sprawi to Panu przyjemność, to niech i tak będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  współautor(2002-02-26)
 • Dlaczego "J" nie może podpisać się imieniem i nazwiskiem. Dotyczy to także innych artykułów w portelu - swego czasu p. Gęsicki nawoływał do podpisywania się w Hyde Parku nazwiskiem dlatego może też taką zasadę wprowadźmy do artykułów w Gazecie Internetowej.
 • Nie podpisują się nazwiskiem, aby nie było im wstyd. i ja tak czynię.
 • Popieram kryterium doboru kandydata na urząd prezydenta wg "qaza". należałoby poszukać wśród elbląskich firm, organizacji godną na te zaszczytne stanowisko osobę. Ktoś wie, jaka z firm obecnie najlepiej prosperuje na naszym lokalnym rynku? DOprawdy cięzko znaleźć choć jedną osobę, nad którą mozna byłoby się zastanowić. Coś kojarzę, ze firma zajmująca się produkcją witrazy zdobyła ostatnio jakąś nagrodę... Ale chyba jakis znaczących sukcesów na swoim koncie m\nie ma zbyt wielu elbląskich przedsiębiorców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan NIkt(2002-02-26)
 • A Pan Ochódzki ma kogoś na oku? Proszę zaproponować kandydaturę. Czytając niektóre Pana komentarze można odnieść wrażenie, że zna Pan dość dokładnie światek elbląski...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan NIkt(2002-02-26)
 • Panie Nikt (literalnie brzmi mało elegancko ale nie mam jak się inaczej zwrócić na poczatku...) witam serdecznie. Paweł Olechnowicz niegdyś nr 1 w ABB ZAMECH LTD jest moim faworytem którego uparcie lansuje tu i tam (Hyde Park - zapraszam do Archiwum). Osobiście nie znam i nikt mi pod stołem nie płaci za lansowanie ale po prostu jako elblążanin chce mieć MANAGERA SAMORZĄDOWEGO na stanowisku Prezydenta. Daje to gwarancję zbudowania innego Urzędu Miasta, innego ustawienia priorytetów rozwojowych (na razie na gwałt sprzedajemy działki bo w bilansie zamknięcia p. Słonina chce chociaż na czas konferencji prasowej domknąć budżet miasta) i wreszcie jakieś zmiany nastroju wokół miasta i Nas mieszkańców. Olechnowicz daje mi, jeszcze młodemu (żona własnie zachichotała) człowiekowi gwarancję, że coś może się zmienić - personalnie ma obycie w świecie biznesu a dziś dobry notes z telefonami jest więcej wart niż nasiadówki i zebrania jakie urządza Kolegium UM. To jest właśnie moja propozycja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-02-26)
 • A co na to pan Olechnowicz? Czy on juz o tym wie, że jest Pana kandydatem? W tym cały ambaras ...
 • Dyskusja PREZYDENT 2002 ma swoją kontynuację w "a moim zdaniem". Czy uda mi się zachęcić Użytkowników portel.pl do wpisywania się w nowej dyskusji? Tym razem temat bardzo drażliwy, denerwujący ale także bardzo a nawet baaardzo ciekawy. "LISTA 10 NAJBOGATSZYCH" tylko dziesiątka bo tak dużej listy jak robi tygodnik Wprost na pewno nie stworzymy. Pozdrawiamy przy okazji Urząd Skarbowy i jesli ktoś tam ma dostęp do internetu to może Nam coś tu anonimowo pomóc. Tworzymy listę 10 najbogatszych ludzi w Elblagu: pod lupę idą firmy które prowadzą, nieruchomości, samochody, domki letniskowe itd. Jak myslicie mamy w miescie kogoś z 1.000.000 USD? Zaczynam swoje wpisy od piątku i czekam na każdą informację. Wątek oczywiście w Hyde Parku na portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-02-27)
Reklama