UWAGA!

Pierwszy „Bursztynowy Most” w 2022 roku

 Elbląg, Pierwszy „Bursztynowy Most” w 2022 roku
Fot. mjr Krzysztof Olkowski

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) zakończył się trening sztabowy pn. „Amber Bridge 21-3/2”. Oprócz żołnierzy dowództwa brali w nim udział również przedstawiciele dowództw i brygad z Czech, Litwy i Polski.

Zakończony w piątek, 4 lutego, trening sztabowy pn. „Amber Bridge 21-3/2” („Bursztynowy Most”), był dla żołnierzy dowództwa wielonarodowej dywizji kolejną okazją do doskonalenia swoich umiejętności podczas planowania i prowadzenia działań bojowych. Również tym razem, wzorem ubiegłych lat, wraz z żołnierzami dowództwa dywizji ćwiczyli przedstawiciele afiliowanych do elbląskiego dowództwa jednostek – litewskiej brygady „Żelazny Wilk” oraz polskiej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, a także 7 Dukielskiej Brygady Zmechanizowanej z Czech. Tym razem w treningu brali również udział żołnierze z litewskiego Dowództwa Wojsk Lądowych oraz obserwatorzy z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ. 3 lutego ćwiczących żołnierzy odwiedzili także ambasadorowie oraz attaché wojskowi kilkunastu krajów będących członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podczas wizyty zapoznali się, między innymi, ze strukturą oraz zadaniami dowództwa dywizji. Mieli również okazję obserwować działanie żołnierzy na Polowym Stanowisku Dowodzenia, a także sprzęt, w który wyposażony jest Pułk Wsparcia Dowodzenia DWDP-W. Wizyta był również świetną okazją do spotkania gości ze swymi rodakami służącymi w elbląskim dowództwie.

 

  Elbląg, Pierwszy „Bursztynowy Most” w 2022 roku
Fot. mjr Krzysztof Olkowski

„Amber Bridge 21-3/2” rozpoczął cykl treningów sztabowych i ćwiczeń, w których będą brali udział żołnierze dowództwa w tym roku. Wielonarodowe ćwiczenia i treningi, ułatwiają wzajemne zrozumienie i współpracę żołnierzy z wielu różnych krajów. Wzmacniają więzi, umożliwiają wymianę doświadczeń i zapewniają bezproblemowe działanie dowództwa w ramach łańcucha dowodzenia NATO.

ppłk Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • AMW panienki rekrutuje do ośrodka wczasowego MON w Juracie, ogłoszenie na lento, nijaki paweł vel tomek się tym zajmuje!
 • Zabawa w wojsko. .. @Śmigły Rydzyk
 • Jeśli wszystko przebiegło zgodnie z planem to gratulujemy dowódcom! Co do Ukrainy to nie chciałbym się za nią bić, wydaje mi się ze ona nie odwdzięczyłaby się tym samym Polsce gdyby zaszła taka potrzeba.
 • Za komuny też zawsze wygrywaliśmy we wszystkich ćwiczeniach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  szer.Zbychu(2022-02-05)
 • @ 3 światowa. .. Chiny nie wyślą swoich wojsk w ten rejon, Rosja ma zaplanowane wspólne ćwiczenia wojskowe z Białorusią na luty pod nazwą "sojusznicze zdecydowanie". Ukraina jest bagienna, teraz utopiliby ciężki sprzed w błocie. Nie wiadomo jaki jest rozłam zwolenników zwierzchnictwa Rosji w armii ukraińskiej, jeśli nadal 70 % to nie mamy o czym rozmawiać. I dodam jeszcze co pominąłeś wydatki Rosji na armie to 70 mld, Polska 12 mld, Ukraina 6 mld.
Reklama