UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwszy projekt „Drugiego domu”

Elbląg, Logo stowarzyszenia.
Logo stowarzyszenia.

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Upośledzeniem Umysłowym „ Drugi dom” w Elblągu realizuje swój pierwszy projekt pod hasłem „Nawigator -> wigor na tor, czyli droga od entuzjazmu do sukcesu”.

Celem projektu jest instytucjonalne i merytoryczne wzmocnienie naszej nowo powstałej organizacji pozarządowej oraz rozbudowanie jej infrastruktury.
     W ramach projektu zorganizowane zostaną seminaria i szkolenia, podczas których członkowie Stowarzyszenia „ Drugi dom” nabędą wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia i realizacji projektów.
     Pod kierunkiem doświadczonych ekspertów i trenerów zostaną opracowane wnioski aplikacyjne o dotacje do zewnętrznych funduszy, a także pozyskiwani będą partnerzy w środowisku lokalnym, działający na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym. Odbiorcy projektu będą również aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu długoterminowego planu strategicznego organizacji, co przyczyni się do podniesienia ich kompetencji w zakresie planowania i zarządzania.
     Dla rozpoczynającej swoją działalność organizacji niezwykle istotna jest integracja członków, wymiana doświadczeń i poznawanie dobrych praktyk stosowanych w innych organizacjach pozarządowych. Cel ten zostanie zrealizowany poprzez szkolenia o charakterze wyjazdowym i wizyty studyjne. Dzięki udziałowi w projekcie zakupiony zostanie sprzęt biurowy i powstanie strona internetowa stowarzyszenia, co w znacznym stopniu ułatwi promocję projektu w środowisku lokalnym.
     Przez najbliższe dziewięć miesięcy entuzjazm i zapał członków Stowarzyszenia „ Drugi dom” zostanie ukierunkowany pod okiem ekspertów na właściwy tor, co pozwoli osiągnąć sukces.
     
     Projekt realizowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych pt. „Nawigator -> wigor na tor, czyli droga od entuzjazmu do sukcesu”.
Agnieszka Teklińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, ze chodzi o pieniadze. pojawiaja sie mozliwosci na latwa kase--to przybywa poza rzadowych organizacji. skonczyl sie bum na otwieranie bankow, to teraz wszyscy beda otwierac i wspierac organizacj rzekomej pomocy. bulke glodnemu a bochenek dla siebie. .. wszedzie tylko oszustwa, nabieranie udawanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ST.(2009-02-27)
 • j/w - oczywiście że tak. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oskarek(2009-02-27)
 • No i pudło!!! Znam tych ludzi, to entuzjaści. Z tego projektu dla siebie nie mają nic kasy. Budują swoją wiedzę i umiejętności i zakupują niezbędny sprzęt do pracy - np. kasę pancerną, krzesło, szafę. .. .. biurko, laptop(bo to jest podstawowy sprzęt biurowy, chyba, że ST i oskarek nie używają takich sprzętów). Rzeczywiście będą się uczyć skutecznie zdobywać środki na rozówój, a przede wszystkim na różne ciekawe działania dla dzieciaków i młodzieży. Ale jeśli ST i oskarek chcą, to też mogą to zrobić. Droga otwarta. Znam wniosek projektowy, bo ja go napisałam, gdy mnie o to poprosili i opowiedzieli o sobie. A zrobili na mnie wrażenie, bo rzadko zdarza się żeby wśród kadry nauczycielskiej trafiali się tacy pozytywnie zakręceni ludzie. Proszę więc nie obrażać tych osób i mnie, jesli nie zna się faktów. A żadnym odkryciem będzie stwierdzenie, że każdy mierzy innych swoją miarą - z uszanowaniem Beata Wrzosek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BW(2009-02-27)
 • Beato, mogłaś sobie darować "z uszanowaniem", a co do reszty nie mam zastrzeżeń:) Jak w tym kraju trudno o przejrzystość. .. Młoda organizacja pokazuje w jaki sposób działa, że przygotowuje się solidnie do działania wykorzystując istniejące możliwości. Mały Kazio siedzi i myśli, że znowu go okradli z tego czego nie miał co prawda i mieć nie może, ale to mu nie przeszkadza myśleć, że gdyby organizacja nie skorzystała z pieniędzy, które tylko i wyłącznie na ten cel zostały przeznaczone przez grantodowcę, to on Kazio mógły kupić sobie wideo. ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2009-02-28)
Reklama