UWAGA!

Piknik nie tylko dla turystów

 
Elbląg, Na pikniku nie można się było nudzić
Na pikniku nie można się było nudzić (fot. Anna Dembińska)

Dawne gry i zabawy plenerowe, malowanie muralu, lepienie z gliny i spotkania z podróżnikami – te i wiele innych atrakcji czekało dziś na elblążan w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Wszystko to za sprawą rodzinnego pikniku, który został zorganizowany przy okazji Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Zobacz więcej zdjęć.

- Mieliśmy mnóstwo atrakcji przygotowanych dla wszystkich, od najmłodszych po najstarszych – mówiła Agnieszka Sławińska, kierownik Działu Projektów i Strategii Rozwoju w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. – Duże bańki, malowanie twarzy, fotobudka, można było za darmo zwiedzić muzealne ekspozycje czy posłuchać ciekawych opowieści podróżników. Poza tym można było zjeść gorącą kiełbasę z grilla. Otworzyliśmy także gabinet podróżnika, czyli kącik egipski, gdzie można było obejrzeć dary przekazane przez państwa Rutkowiaków, elbląskich pasjonatów Egiptu.
       Z godziny na godzinę przybywało zainteresowanych piknikiem rodzinnym. – Jest bardzo fajnie – mówiła pani Karolina, mama 8-letniego Maksa. – Wypróbowaliśmy wiele z oferowanych gier i jeszcze mieliśmy możliwość zjedzenia kiełbasy z grilla i pysznego chleba ze smalcem.
       - Najbardziej spodobało mi się lepienie z gliny różnych rzeczy w chacie wikińskiej – opowiadała 11-letnia Ala. – Lubię robić takie rzeczy.
       Zainteresowanie grami plenerowymi nie malało. Podczas gdy najmłodsi oblegali stanowisko do malowania twarzy czy skręcania balonów, nieco starsi rzucali podkową. Dzieci bujały się na hamakach, a dorośli mogli zwiedzać muzeum. Piknik zgromadził wiele osób i z pewnością zapadnie im na długo w pamięci.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki

      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • wspaniała zabawa byłam z moim wnukiem zauroczony, na wystawie w muzeum był już trzy razy a ja pieć gratulacje dla organizatorów elblązanka.
Reklama