UWAGA!

Piotr z Bitwy na Głosy potrzebuje pomocy

 Elbląg, Piotr Jacyno potrzebuje pomocy. Tu zdjęcie z przesłuchania do programu w 2012 r.
Piotr Jacyno potrzebuje pomocy. Tu zdjęcie z przesłuchania do programu w 2012 r. (fot. arch. Anna Dembińska)

To on w programie brawurowo zaśpiewał "Sen o Victorii". Swoim uśmiechem i głosem czarował publiczność, zjednywał ją. Gra na gitarze, śpiewa, jest harcerzem, udziela się również charytatywnie. A teraz sam potrzebuje pomocy. Piotr Jacyno z Malborka, członek drużyny Ryszarda Rynkowskiego w programie Bitwa na Głosy, jest ciężko chory. W najbliższą sobotę będzie można go wesprzeć.

 W lutym lokalne media poinformowały, że Piotr Jacyno choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Muzyk przebywa obecnie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. W pewnym momencie jego stan był bardzo krytyczny, teraz nastąpiła poprawa, ale do pełni zdrowia jeszcze daleko. Jak informuje Aleksandra Kaczmarska ze Stowarzyszenia Samarytanin, które opiekuje się muzykiem, Piotr dalej przebywa w szpitalu, gdzie trwa leczenie pod okiem specjalistów. Kolejnym krokiem będzie rehabilitacja, ale na to wszystko potrzeba pieniędzy.
       Boczkowi, bo tak nazywają go przyjaciele, pomogło już wiele podmiotów i osób, z jego rodzinnego Malborka, okolicznych miejscowości i nie tylko. Pod koniec lutego dla Piotra, na dedykowanym mu koncercie charytatywnym, zaśpiewał m.in. Ryszard Rynkowski, swoją cegiełkę dołożyła również Alicja Węgorzewska czy Monika Kuszyńska, pojawili się elbląscy harcerze i uczniowie szkoły muzycznej z Elbląga.
       Już jutro (12 marca) Stowarzyszenie Alternatywni zaprasza do Teatru Sewruka na Małą Scenę na spotkanie autorskie Elbląskiej Sceny Literackiej z Arturem Mościckim. W ramach niego odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przekazany na leczenie Piotra Jacyno. "Chcemy by akcja ta miała większy zasięg i włączyły się do niej elbląskie zespoły muzyczne i sale koncertowe" – piszą organizatorzy tego wydarzenia. Początek spotkania o godzinie 18. Wstęp wolny.
      
       Ci, którzy chcieliby wesprzeć Piotra, a nie będą mogli pojawić się w teatrze, mogą wpłacić pieniądze na specjalne konto:
      
       Stowarzyszenie Samarytanin ze Sztumu
       18 2030 0045 1110 0000 0388 0460
       Z dopiskiem "Dla Piotrka".

      
       Wszystkie bieżące informacje można również znaleźć na facebooku Stowarzyszenia Samarytanin. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama