UWAGA!

PiS i Platforma razem

 Elbląg, Lider PiS w Elblągu - Leonard Krasulski
Lider PiS w Elblągu - Leonard Krasulski

Elbląskie ugrupowania polityczne: Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska powołały wspólny Komitet Wyborczy Centroprawicy.

Komitet zostanie zarejestrowany po ogłoszeniu przez Prezydenta RP daty wyborów samorządowych. Oba ugrupowania będą współdziałać na zasadach partnerskich i zamierzają wytypować jednego, wspólnego kandydata na prezydenta miasta. Jego nazwisko nie zostało ujawniane. Sygnatariusze Komitetu Wyborczego nie przedstawiają też jeszcze programu wyborczego.
     - Dzisiaj nie przedstawiamy jeszcze programu, chociaż w ogólnych zarysach jest już on opracowany. Teraz, nad szczegółami pracują specjalne, powołane przez nas zespoły. Nasz program opiera się na tym, by działać na rzecz miasta - stwierdził Leonard Krasulski, prezes zarządu PiS na Warmii i Mazurach.
     Wśród założeń tego programu jest m.in. to, by zdynamizować działania Rady Miejskiej.
     - Są mechanizmy, które posiada Rada Miejska i które może uruchomić na rzecz np. tworzenia nowych miejsc pracy - stwierdził szef PiS na Warmii i Mazurach - teraz w pracach obecnej Rady widzimy "grzech zaniechania". My chcemy zdynamizować te działania. Przecież gdyby wszystko zależało tylko od decyzji rządu, to w innych miastach też byłoby źle. A tak jednak nie jest.
     Nie jest wykluczone, że umowa pomiędzy PiS-em i Platformą może stworzyć jedno ugrupowanie po prawej stronie sceny politycznej. Jednak, jak podkreślają członkowie obu partii, niczego nie będą robić na siłę. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu do Komitetu Wyborczego dołączy 16 ugrupowań i stowarzyszeń zrzeszonych w Porozumieniu Środowisk Centroprawicowych. Komitet Wyborczy wyklucza koalicje z SLD i Samoobroną.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czas najwyższy, że prawica zaczęła dochodzić po rozum do głowy. PiS i Platforma mogą osiągnąć bardzo dobry wynik, bo ludzie mają dosyć 8-miu lat rządzenia LSD w E-gu. Tylko po co wam ten problem ze stowarzyszeniami parafialnymi ? - przecież to jest kilka tych samych osób, które i tak po wyborach nie zmusicie do realizacji waszego programu. Wcześniej podczepili się pod AWS, a póżniej najbardziej mieszali, a teraz was kuszą rzekomo dużym własnym elektoratem. Ten elektorat już nie jest ich - tylko talibów od ks Rydzyka, a psują wizerunek wasz, tj. mądrej i odpowiedzialnej prawicy. Ale gratuluję mimo wszystko, bo to dobre posunięcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-05-24)
 • -Wczesniej: Najważniejsze to postawić na budowanie tożsamości elblążan z miastem, w którym mieszkają - uważa Jerzy Wilk, szef klubu AWS w Radzie Miejskiej i przewodniczący Rady Programowej Porozumienia Środowisk Centroprawicowych Ziemi Elbląskiej. Gotowe są już zręby programu wyborczego Porozumienia. Powstała w listopadzie formacja skupia 14 lokalnych organizacji i ugrupowań politycznych - m.in. AWS, Solidarność, Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i część elbląskiej Unii Wolności. Celem Porozumienia jest wspólna walka w nadchodzących wyborach do samorządu. - I najnowsze: - Nie jest wykluczone, że umowa pomiędzy PiS -em i Platformą może stworzyć jedno ugrupowanie po prawej stronie sceny politycznej. Jednak, jak podkreślają członkowie obu partii, niczego nie będą robić na siłę. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu do Komitetu Wyborczego dołączy 16 ugrupowań i stowarzyszeń zrzeszonych w Porozumieniu Środowisk Centroprawicowych. - Fuzja? W porządku! Ale czy koniecznie neoAWS? Tak silne ugrupowania jak PiS oraz PO powinny dopracować się w końcu własnej tożsamości. Czyżby nadal pod auspicjami wielkiej „S”? Mane, takel, a po wyborach co...? Fares? /rozproszono/ A tak by się przydała solidna ostoja na prawicy. Szkoda.
 • Z przykrością muszę wrzucić kamyczek do tego ogródka . Zjednoczenie prawicy elbląskiej mogło nastąpić na zdrowych równych prawach dla wszystkich już w listopadzie 2001 ale wówczas PiS w osobie Pana Krasulskiego miał to w nosie . W swoim zadufaniu uważają , że tylko Oni mają rację a jeżeli jednoczyć się to tylko pod Ich przywództwem . Życzę powodzenia ale obawiam się , że ze złej mąki i ze złymi kucharzami nie uda się wypiec dobrego chleba .
 • PiS i PO dogadały się i zrobią jedną listę i jeden program - to pierwsza wiadomość. Druga to ta, że obie partie chcą zbudować w Elblągu silną centroprawicę. Wypominanie sobie w tym momencie wcześniejszych błędów mogłoby skutecznie zniweczyć taki zamiar. Powstałoby kilka miernych jakościowo list z prawej strony, a SLD by się cieszyło. Czy nie lepiej spróbować na gruncie elbląskim się zjednoczyć i wyprzedzić to, co za rok, dwa lub dziesięć - w skali kraju - i tak nastąpi? ENDI, w listopadzie 2001 roku nie można było zjednoczyć elbląskiej prawicy, a jeśli nawet to chyba lepiej, że następuje to w maju 2002 roku niż np. w 2010. I myślę, że lepiej będzie dla Polski jeśli PO i PiS dopracują się nie własnej dla każdej partii, ale JEDNEJ tożsamości. Tego sobie, Polsce i Elblągowi życzę.
 • Gratulacje dla PO i PiS!!! W końcu udalo się osiągnac porozumienie na prawicy. Ważne jest również to, że wyłoniono jednego kandydata na Prezydenta Miasta. Do OSET: wokół PO orbitują naprawdę sensowni ludzie, wiec jest szansa na silną centroprawicę w Elblagu, ale co ważniejsze - powstała alternatywa dla LSD. W Elblagu dzialają również Mlodzi Demokraci, więc jest też przeciw waga dla Mlodego LSD. Ze swej strony mam nadzije, że ta ofertę przyjmą również do tej pory niaaktywni i poirytowani ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POirytowany(2002-05-25)
 • dlaczego nie można zamieścić nowych opinii?
 • Drogi Jerzy. Tak zwane zjednoczenie prawicy to wzięcie przez twoje PO i nie Twoje PiS odpowiedzialności za wszystkich mniejszych i większych nieudaczników z prawej strony, którzy szukają partyjnego schronienia pod waszym szyldem. To wspieranie tych ,którzy mieli swoje 5 minut tylko z winy złego społeczeństwa im nie wyszło. Czy Tobie Jerzy nie marzy się taki komitet wyborczy, który nie będzie ni prawy ni lewy tylko mądry. Dlaczego, aby przejąć władze trzeba mieć światopogląd lewicowy bądź prawicowy ? Przecież trzeba być radnym , prezydentem wszystkich elblążan i tych wierzących i niewierzących i partyjnych i muzułmanów. Znajdź ludzi, którzy będą myśleli o dobrych rozwiązaniach dla miasta a nie ustawieniu partyjnych kolegów . Którzy będą ponad podziałami i nikt ich nie zmusi do rozpoczęcia kadencji rady w kościele akuratnie katolickim. Którzy nie będą się spierali pod którym pomnikiem świętować który maja i jakie nazwy ulic zmienić. Trwa nieustająca przepychanaka polityczna ,a nikt nie szuka innych rozwiązań. Tym bardziej że stan jest przedzawałowy, a wszystkim się wydaje że to oni rozwiążą te problemy. Zagubimy się w drobiazgach związanych opozycją i opozycją opozycji, by za cztery lata niewinnie rozłożyć ręce nie czując odpowiedzialności za los mieszkańców miasta . Zanim się zjednoczysz bardzo dokładnie sprawdź ,kto szuka miejsca pod Twoim parasolem. Z wyrazami szacunku Dariusz Bocian
 • Darku, szkoda czasu na budowanie świata bez lewicy i prawicy. Kiedyś miałem takie marzenia. Dziś jestem pokorniejszy. Nie mam całego życia przed sobą, a chciałbym dożyć Polski w miarę dostatniej i - wedle kryteriów współczesnych - normalnej. I z tego punktu widzenia lewica proponuje kompletne bzdury, w dodatku ciągle okłamując naród. Co gorsza, proponują to ludzie, którzy w przeszłości wielokrotnie się shańbili. Ludzie dzisiejszej lewicy przedwczoraj popierali strzelanie do robotników, wczoraj wsadzali Leppera na stołek wicemarszałka, a dzisiaj - jak dawniej - próbują wziąć "za mordę" banki i media, a więc to co im się wymknęło spod kontroli. W Elblągu posprzedawali najcenniejsze grunty i nie stworzyli takiej "pogody dla inwestorów" jak teoretycznie gorzej ulokowane miasta. W tym sensie nie są żadną lewicą ale najgorszym wydaniem słynnego TKM-u. I to nie drobiazgi różnią lewicę od prawicy. Nie ma takiego państwa na świecie, które zbudowało dobrobyt stosując lewicowe pomysły. Lewica jest dobra dla bogatych, ale do tego grona dochodzi się tylko metodami prawicowymi (zresztą SLD sam do nich ucieka, skoro nie może - jak dawniej - produkować pustych pieniądze). I jeszcze jedna ważna sprawa. Masz rację Darku, że na prawicy jest wielu ludzi wyjątkowo odpornych na uczenie się na własnych błędach. Ja o tym mówię głośno. Dlatego m.in. nie rozmawiamy o listach kandydatów, ale o programie i ogólnych zasadach: personalne przymiarki będą musiały się do nich przystosować. Nie będę rozpaczał nad żadnym kandydatem, który z tego powodu nie znajdzie się na liście KWP.
 • Szanowni Przedmówcy - a więc jak na to rada, że jest tak a nie inaczej. Ja także zdaje sobie sprawę z pewnych uwarunkowań i realiów rzeczywistości partyjnej naszego państwa i samorządu. Uznaje je, aczkolwiek twierdzę, że nic nowego w naszym grodzie i w Polsce się nie urodzi, póki partyjna synekura, będzie jedynym kryterium obsadzania etatów i stanowisk decydujących o naszej (to znaczy maluczkich) rzeczywistości. Nie sadzę, aby w Elblągu zaistniała podczas wyborów samorządowych inna opcja i inny garnitur stanowisk - łącznie z Panem Prezydentem. Z drugiej strony uważam, że jedynym warunkiem wyjścia z obecnej zapaści gospodarczej i ekonomicznej jest powołanie do zarządzania fachowców lub opieranie się o ich opinie przy podejmowaniu każdych decyzji. Nasze władze muszą zrozumieć, że nie są fachowcami w każdej dziedzinie i muszą się posiłkować ludźmi z zewnątrz, nie koniecznie ich zatrudniając i nie koniecznie kierować się przy ich wyborze racjami partyjnymi. Wszędzie na całym świecie o takich sprawach decyduje profesjonalizm. No może nie tak zupełnie wszędzie, ale generalnie jest to swego rodzaju powszechnie przyjęta praktyka. Poza tym moi panowie nasze decyzje (gospodarcze, ekonomiczne), a właściwie naszych władz - dokonywane są nadal o zgrozo "NA NOSA”, co jest praktyką wysoce nie stosowną. Analizy Biznes Plany, Studia - kaj nam do stosowania tego rodzaju procedur. Nic tak nie porządkuje życia i gospodarki jak wypracowane standardy postępowania. Należy planować rok, aby coś dokonać w jeden dzień - a nie odwrotnie - bo to zbrodnia. No dobra - trochę sobie pobełkotałem, jak to raczył zauważyć jeden z anonimowych podszczypywaczy PORTELU.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-05-26)
 • Jerzy. Właśnie przez realizowanie przyszłości Polski na bazie podziałów prawica lewica nie doczekasz żadnego dostatniego jutra .Te polityczne podziały tak jak każde podziały rujnują a nie budują. I efekt tego rujnowania doświadczamy .Na inny rodzaj demokracji nie zgodzą się ci ,którzy kręcą własne lody i gwarantują sobie nietykalność. To wszystko jest tematem na parę nieprzespanych nocy ,jednak uwierz że twoja droga poza marną posadą dla Ciebie do nikąd nie prowadzi. Ani Ciebie, ani lewicy zprawiczonej z tchórzostwa, ani prawicy z lewicowymi żądaniami. Jak Cię przekonać żę nie tędy droga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz Bocian(2002-05-26)
 • Elblągowi grozi zpaść i to ta z tych najgorszych - bo finansów publicznych. Długi są ogromne a reformy pozorne. Ludzie z ratusza oderwali się od rzeczywistości, a wy pieprzycie o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Dziennikarz politykiem ? - przegada pan wszystkich, ale liczą się czyny a nie słowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-05-27)
 • Do zatroskanego! Dziennikarskie politykowanie ma sens. Ktoś powinien kształtować ludzkie postawy i uczyć lokalne społeczności patriotyzmu. To są ludzie o znacznie szerszych horyzontach myślowych niż, np. wielu innych prostych zjadaczy chleba. Problemem staje się to wówczas, gdy w zapędach politycznych traci on swoje poczucie obiektywizmu, a na świat zaczyna patrzeć selektywnie. Jeszcze gorzej jest, gdy do poparcia argumentów używa się starej odgrzewanej co wybory retoryki, i mimo tego, nota bene, że skutkuje ona odwrotnie. / patrz wybory do sejmu / Pan Bocian i Aborygen maja dużo racji. A partkie są potrzebne, należy tylko zadbac o ich jakość.
Reklama