UWAGA!

Teraz ja - Płatne parkowanie przed UM

 Elbląg, Płatne parkowanie przed UM

Duże miasta ze względu na przyrost liczby aut wprowadziły Strefy Płatnego Parkowania, aby zniwelować deficyt miejsc parkingowych. A w Elblągu? Poprzednie władze Elbląga zbyt mocno wyolbrzymiły problem miejsc parkingowych w naszym mieście.

Nie mieliśmy aż tak drastycznych kłopotów z dostępnością do wolnych miejsc. Od 2011r miasto zrobiło się wielką Strefą Płatnego Parkowania. Zmotoryzowani omijają płatne miejsca, szukając alternatyw postojowych.
       Zrozumiałe jest, że w niektórych miejscach brak taryfy płatnej ograniczyłby dostępność miejsc postojowych dla kierowców chcących zaparkować swój samochód na krótki czas, ale takich miejsc w mieście jest garstka i można to inaczej rozwiązać. Natomiast zdziwiony jestem faktem, iż dla petentów pod Urzędem Miejskim jest parking płatny. Nie zajeżdżamy tam rekreacyjnie – albo mamy wezwanie, albo jakąś sprawę urzędową do załatwienia. A tu Urząd na dzień dobry traktuje nas opłatą – stoi parkomat, na dodatek z informacją, iż nie wydaje reszty. Aż boję się wejść do Urzędu, bo nie wiem, czy przed wejściem nie będę musiał wrzucić monety w celu otwarcia drzwi.
       Natomiast od drugiej strony (wjazd od ul. Kosynierów Gdyńskich) jest duży parking dla pracowników Urzędu – parking bezpłatny. Czemu? To nie jest teren prywatny. Czy kierowcy – pracownicy Urzędu są z innej ulepieni gliny niż elblążanie, którzy są zmuszeni do opłat abonamentu, mając zakład pracy przy SPP?
       Do Pana Prezydenta Elbląga został wystosowany list w sprawie likwidacji płatnego parkowania. Mam nadzieję, że Pan Prezydent da się przekonać, widząc brak akceptacji elblążan co do płatnych miejsc postojowych oraz brak sprawiedliwości w stosunku do osób płacących takowy „haracz”.
      
      
fajnyfacet
Liczba publikacji: 20
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.4 16 34

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co za pier. .. .nie potłuczonego. Bez płatnego parkingu przy UM normalne zaparkowanie graniczyło z cudem bo był zawalony samochodami stojącymi cały dzień roboczy.
 • Słuszne uwagi, szkoda, że Portel jako jedyne elbląskie medium nie opublikował listu otwartego KNP do prezydenta Wilka, w którym zachęcamy go do całkowitej likwidacji strefy płatnego parkowania (istnieje też grupa na facebooku pt. "Bezpłatne parkingi dla elblążan".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  9
  NowaPrawica(2013-11-18)
 • w takich miejscach płatność powoduje, że jest większa rotacja parkujących co zwiększa szanse dla kolejnych osób. Dlatego popieram płatne parkowanie pod UM. A co autor zrobi, jeżeli po zniesieniu opłat na tym parkingu zaczną parkować pracownicy UM? Ktoś będzie to weryfikował i ich "wyrzucał"?
 • Zlikwidujcie SPP na tydzień i objedźcie parkingi w jego obrębie. Jestem pewien że różnica w czasie szukania miejsca do parkowania będzie znaczna.
 • do to_ja- nie zauważyłeś, że pracownicy mają gdzie parkować i to gratis. też się pytam czemu gratis?
 • do pierwszego komentatora: jakoś nie miałem problemów z zaparkowaniem przed urzędem. może Ciebie nie lubią i zastawiali Ci miejsce celowo. ( oczywiście to żart). jestem za likwidacją miejsc płatnych. one nie przynoszą żadnych korzyści. Są za naszą kasę i jeszcze mamy płacić! pamiętam jak stał tam chłopak i zawsze pokazywał gdzie jest wolne miejsce i za drobną opłatą autko pilnował :)
 • do edmundo: a czy wiesz, czy starcza tam miejsca dla wszystkich zmotoryzowanych pracowników? I skoro będa mieli gratis w obydwu miejscach to co za różnica dla nich gdzie zaparkują?
 • do to_ja: jak będzie gratis to powinien być jak i z jednej tak i z drugiej strony, wtedy będzie miejsca dla wszystkich. jak ma być płatne to niech będzie sprawiedliwie po obu stronach.
 • mało tego, bestialski urząd skarbowy jest skierowany totalnie przeciw obywatelom. Mają kilkadziesiąt kserokopiarek w budynku ale wprowadzili kategoryczny zakaz udostępniania ich dla petentów pod groźbą dyscyplinarną pracowników gdzie głównie Nas wzywają w celach wyjaśnienia lub złożenia papierów a kopia jest dla nas dowodem w razie konfliktu czy dochodzenia swoich praw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Polskajestzła(2013-11-18)
 • nikt już nie pamięta jakie były problemy z parkowaniem pod urzędem i na placu konstytucji! PRZYPOMNIJCIE SOBIE JAK BYŁO WCZEŚNIEJ - ZOSTAWIĆ TAM SAMOCHÓD GRANICZYŁO Z CUDEM!!! takie pomysły jak likwidacja strefy, straży miejskiej, obniżka wszystkiego i likwidacja czegokolwiek. .. kolejna próba wyłudzenia poparcia od naiwnych elblążan. .. brawo brawo! z niecierpliwością czekam na obietnice gruszek rosnących na wierzbie i latających świń. ..
 • Zlikwidowanie płatnych parkingów to brak wolnych miejsc, samochody stałyby cały dzień, a dzięki płatnym parkingom jest rotacja i sa miejsca. Jak jest problem trzeba wziąć taryfę, albo podjechać komunikacją miejska :D
 • Parkomaty niczego nie załatwią, miasto powinno po prostu budować znacznie więcej nowych miejsc parkingowych, zamiast rozdawać pieniądze podatników na obniżki czynszów ZBK. SPP jak najbardziej należy zlikwidować.
Reklama