UWAGA!

Po fali krytyki pierwsza zmiana w komunikacji miejskiej

 Elbląg, Po fali krytyki pierwsza zmiana w komunikacji miejskiej
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Nie jesteś zadowolony z wprowadzonych zmian w komunikacji miejskiej? Po fali krytyki Zarząd Komunikacji Miejskiej zapowiada, że w najbliższym czasie przeanalizuje wszystkie zgłaszane od mieszkańców sygnały i dokona korekt. Pierwsza ze zmian, choć nie w rozkładzie jazdy, zostanie wprowadzona we wtorek 12 stycznia.

Pod naszymi artykułami o zmianach w komunikacji miejskiej pojawiły się setki komentarzy Czytelników krytykujących politykę Zarządu Komunikacji Miejskiej. A nasz reporter na własnej skórze przekonał się, jakie problemy spowodowała rewolucja w komunikacji. Po fali krytyki ZKM zapowiedział, że przeanalizuje wszystkie sygnały od mieszkańców i tam, gdzie to możliwe, wprowadzi korekty rozkładu jazdy. Mają być wprowadzone „jak najszybciej”. Jedna ze zmian – choć niedotycząca rozkładów jazdy – wejdzie w życie we wtorek i dotyczy papierowych biletów jednorazowych, także tych dostępnych w biletomatach.

„Bilet jednorazowy potwierdza wniesienie opłaty za przejazd jednym kursem jednej osoby za wyjątkiem biletu na nośniku papierowym, który umożliwia ponadto przejazd wieloma kursami w okresie nie dłuższym niż 60 min. od momentu skasowania. W przypadku korzystania z biletu jednorazowego na nośniku papierowym, 1-godzinnego i biletu 24-godzinnego, pasażer winien zachować zakupiony bilet do kontroli w kolejnych pojazdach.” - brzmi zapis regulaminu świadczenia usług ZKM, który zmienił właśnie prezydent Elbląga.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy pasażer który skasował bilet papierowy (także ten dostępny w biletomatach), będzie miał możliwość skorzystania z połączeń przesiadkowych w czasie do 60 minut od skasowania biletu. Nowy regulamin będzie obowiązywać od 12 stycznia 2021 r. - dodaje ZKM. - W cenniku biletów komunikacji miejskiej dostępne są również bilety przesiadkowe w cenie 1 grosza (za pośrednictwem Elbląskiej Karty Miejskiej) – szczegółowe informacje dostępne są na stronie ZKM.

Co z biletami kupionymi u kierowców? One – tak jak dotychczas – umożliwiają dowolną liczbę przesiadek w ciągu godziny od momentu zakupu biletu.

- Jednak zdecydowanie najbardziej korzystnym rozwiązaniem dla częstych i regularnych podróży są bilety okresowe (miesięczne, 30 – dniowe, 10-dniowe, imienne i na okaziciela) – apeluje ZKM.

Miejska spółka zapewnia, że w najbliższych tygodniach przeanalizuje wszystkie informacje od pasażerów i mieszkańców w sprawie nowego schematu komunikacji miejskiej i rozkładów jazdy.

- Zarząd Komunikacji Miejskiej dołoży wszelkich starań, aby proponowane przesiadki były jak najbardziej dogodne, a czas oczekiwania - jak najkrótszy. Przewidywane jest również wprowadzenie korekt do nowych rozkładów jazdy. Potrzeby dużych grup pasażerów będą uwzględniane możliwe jak najszybciej w granicach dostępnych możliwości – dodaje ZKM w swoim komunikacie.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama