UWAGA!

Po wielkanocnej zbiórce

 Elbląg, Po wielkanocnej zbiórce
Fot. archiwum portEl

Wielkanocna Zbiórka Żywności za nami. Elblążanie nie zawiedli - pomimo ogromnego wysiłku, jaki wkładamy w pomoc Ukrainie, podzielili się też z ubogimi współmieszkańcami naszego miasta.

- Zebraliśmy ponad 3,5 tony żywności, w tym około tonę mąki, 900 kg cukru, jest olej, konserwy, słodycze. Bardzo dziękujemy. Obecnie przygotowujemy transporty dla organizacji, które przygotują paczki dla swoich podopiecznych – mówi Teresa Bocheńska z Banku Żywności.

Oczywiście nie byłoby zbiórki, gdyby nie wolontariusze. Przy zbiórce pracowali uczniowie: I, III, IV LO, ZSG, ZSIŚiU, Medyka, SP 19, 15, 11, 25, 23, 9, 8, Hufca Pracy, Burs nr 3 i 4, OSW nr 1 i 2, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku, oraz wolontariusze z organizacji: Stowarzyszenia RAZEM, PSONI, Złoty Wiek, Przyjazny Krąg, Fantazja, Nasza Zawada, ŻUŁAWY, ponadto podopieczni ŚDS w Przezmarku, a także wolontariusze Caritas z parafii: Św. Rodziny, św. Rafała Kalinowskiego, Królowej Polski, Brata Alberta oraz Diecezji Elbląskiej.

Dziękujemy też serdecznie drukarni ELGRAF za bezpłatne wydrukowanie plakatów.

Teresa Bocheńska, Bank Żywności Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wszędzie tylko daj i daj
 • Dawać, dawać ludzie!!! Ja na święta chcem z dziecmi dobrze zjeść i nie żałować bo w zeszłym roku jakieś makarony najtańsze podawaliście a ja i dzieci takich nie jemy!!!!! Jak już dajesz to się wysil i daj z wyższej półki !!!!!
 • Jak tak dalej ceny będą rosły to za chwilę my Polacy będziemy potrzebować zbiórki żywności..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  1
  zatrzymać putina(2022-04-05)
 • Z raportu finansowego za rok 2019 Banku Żywności wynika, że ze zbiórek publicznych i kwest zebrano tylko 1200 zła, ze środków europejskich pozyskano ponad 2 mln, z 1% 12 tys. zł, z budżetu samorządu 6 tys. , z darowizn od osób fizycznych 37 tys. a prawnych 3,5 tys. , z innych źródeł 1,5 mln.
 • Przykład. Wczoraj kupowałem rano mleko 3.2% w Biedrze na Fromborskiej a dzisiaj jest juz droższe o 20 gr na kartonie.
 • do artykułu "Były hotelowiec nie dla uchodźców" ludzie za darmochę z dobrej woli wyremontowali lokale ZBK dla uchodzców, na tydzień. Cwane lisy. Hashtagi: #panelek
 • Proszę zainteresować się tematem odwołanej kwietniowej pomocy żywnościowej dla elblążan skierowanych z MOPSu (ECUS), ponieważ taka sytuacja nie miała jeszcze NIGDY miejsca i prawdopodobnie żywność poszła na uchodźców. Wypadałoby o tym napisać, tym bardziej że alibi widniejące na stronie banku żywności jest bardzo marniutkie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Upadły Harley(2022-04-05)
 • @Kasia love - jest takie przysłowie, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, ty zapyziały pierniku z zeszłego tygodnia
 • A co z tymi co zamieszkiwali hotelowiec ZBK wysłał na Ukrainę?
 • Czytaj także: Uchodźcy z Ukrainy pomogą sklepom w Polsce. "Zaczynają zarabiać i wydawać pieniądze"
Reklama