[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pod polską i rosyjską banderą

 
Elbląg, Pod polską i rosyjską banderą
fot. nadesłana

W ubiegły weekend odbyły się XVII Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego o Puchar im. Króla Stefana Batorego Nowa Pasłęka. W porcie regat stawiło się ok. 30 jachtów żaglowych i kilkanaście motorowych, z tego do wyścigu stanęło i sklasyfikowanych zostało 20 jachtów pod banderą polską i Federacji Rosyjskiej. Przeprowadzono trzy wyścigi ze startu wspólnego dla czterech grup regatowych, na trasie pomiędzy Nową Pasłęką i Fromborkiem.

W ceremoniach rozpoczęcia, dekoracji zwycięzców i zakończenia regat, poza uczestnikami regat i licznie przybyłymi sympatykami sportów wodnych, wzięli udział zaproszeni szanowni goście, reprezentujący organy samorządowe i administracyjne, w tym w osobach wicemarszałka województwa Mirona Sycza i wiceprzewodniczącej sejmiku wojewódzkiego Grażyny Kluge i starosty braniewskiego Karola Motyki, przedstawiciele zainteresowanych instytucji m.in. z parlamentarnego zespołu rozwoju dróg wodnych, S-ki „Pętla Żuławska”, Straży Granicznej, Policji Straży Pożarnej, WOPR a także goście z Obwodu Kaliningradzkiego.
       W imieniu uczestników regat witali ich: wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus oraz komandor Yacht Clubu Zalewu Wiślanego „Nowa Pasłęka” Grzegorz Hejber. Warunki były bardzo dobre i sprzyjały sportowej rywalizacji. Sędziował sędzia Andriej Masiutkin z Kaliningradu.

  Elbląg, Pod polską i rosyjską banderą
fot. nadesłana


       Zwycięzcami poszczególnych grup zostali: grupa I - KWR : 1. Marian Drabiński /Litwinka 2/ PL, 2. Aleksandr Saraniewycz /Odyssay/ RUS 3. Jerzy LAMP /SLOCUM/ PL grupa 2 - KWR: 1. Sergey Zadobko /Vega/ RUS, 2. Sławomir Kwiatkowski /Błękitna Bryza/ PL, 3. Ryszard Seroka /Berbeć II/ PL grupa 3 - KWR: 1. Daniel Justyński /Mikka/ PL 2. Dymitr Gavrilov /Agentina/ RUS, 3. Wiesław Zawidzki /Kareta II/ PL grupa 4 – open 1.Rafał Walentynowicz /Fenomen/ PL, 2. Tomasz Bochiński /Gosica/ PL 3. Krzysztof Goszczyński /Awa Karin/ PL. Sternicy otrzymali puchary Wójta Gminy Braniewo, Jakuba Bornusa
       Puchar im. Króla Stefana Batorego, ufundowany przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, Marka Gustawa Brzezina, dla najszybszego bezwględnie jachtu regat z rąk Grażyny Kluge otrzymał Marian Drabiński, sternik Jachtu Litwinka 2.
       Zawodom sportowym towarzyszyła oprawa kulturalna - koncerty szantowe grup „Andrzej Kamrat z Załogą” z Elbląga. Odbyły się także dwie biesiady żeglarskie, gdzie do godzin nocnych trwała wymiana doświadczeń i przygód z regat. W imprezie wzięło udział prawie 200 osób licząc żeglarzy wraz ekipami wspomagającymi i obsługą techniczną. Regaty i ceremonię zakończenia mieli także możność obserwować okoliczni mieszkańcy i turyści którzy przybyli tłumnie na odbywające się w tym czasie Dni Nowej Pasłęki - Święto Śledzia. W imieniu organizatora składam serdeczne podziękowania wszystkim organom samorządowym, sponsorom oraz innym osobom, które przyczyniły się do fachowego przygotowania i przebiegu imprezy. W imieniu żeglarzy dziękujemy za cenne nagrody, rozlosowane wśród sterników.
       Organizatorem imprezy był YCZW „Nowa Pasłęka”, przy współpracy i pomocy Urzędu Gminy Braniewo. Pomocy finansowej i rzeczowej udzielił także Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dzięki temu możliwe było uzyskanie wysokiego standardu przygotowania zawodów, ciekawej oprawy kulturalnej oraz wielu cennych nagród motywujących załogi zarówno z Polski jak i z zagranicy do przybycia na regaty do Nowej Pasłęki. Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których regaty nie doszłyby do skutku.
      


       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEL.pl
Grzegorz B. Hejber, komandor regat
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama