UWAGA!

Pod Zieloną Flagą

 
Elbląg, Pod Zieloną Flagą
fot. nadesłana

11 października w Krakowie odbył się XI Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju. Cieszy fakt, że corocznie coraz więcej elbląskich placówek otrzymuje ten zaszczytny certyfikat.

Dla wszystkich przedstawicieli wyróżnionych przez kapitułę programu był to czas na wymianę najnowszych doświadczeń, wzajemnej inspiracji i celebrowania sukcesów uwieńczonych certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i międzynarodowej Zielonej Flagi.
       Elbląską Oświatę pod Zieloną Flagą reprezentują:
       Przedszkole z Grupami Integracyjnymi nr 15
       Przedszkole nr 21
       Szkoła Podstawowa nr 4
       Szkoła Podstawowa nr 11
       Szkoła Podstawowa nr 12
       Szkoła Podstawowa nr 14
       Szkoła Podstawowa nr 16
       Szkoła Podstawowa nr 18
       Szkoła Podstawowa nr 19
       Gimnazjum nr 4
       Gimnazjum nr 6
       V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
       IV Liceum Ogólnokształcące
       Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
       Bursa Szkolna nr 4
       oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim
       Przyznane certyfikaty są potwierdzeniem wysokiego poziomu prowadzonej w tych placówkach edukacji ekologicznej i ogromnego zaangażowania w sprawy ekologii całej społeczności szkolnej. Za wyróżnieniem stoją konkretne działania. Aby otrzymać certyfikat, placówka wprowadza ekologiczne rozwiązania np. montuje termoregulatory, wymienia oświetlenie na energooszczędne, wymieniać można byłoby w nieskończoność, bo "placówki te, to ambasadorzy dobrych rozwiązań ekologicznych” jak mówiła Agnieszka Bielska z Ministerstwa Środowiska, członek kapituły programu decydującej o przyznaniu certyfikatu.
       Na elbląski sukces - taką ilość nagrodzonych instytucji oświatowych - złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim partnerstwo - bowiem wyróżnione palcówki podejmują wspólne ekodziałania na terenie Elbląga współtworząc Elbląską Sieć Zielonej Flagi.
       Na podkreślenie zasługuje wspólne zaangażowanie uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników placówek oraz partnerów, do których należą: Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie z Alicją Szarzyńską - koordynatorem wojewódzkim - na czele, Urząd Miasta Elbląg, Zakład Utylizacji Odpadów, Nadleśnictwo Elbląg, Park Karajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, spółdzielnie mieszkaniowe i wielu innych. Dziś wszystkim składamy serdeczne podziękowania.
       Podczas konferencji poznaliśmy kierunki działań na rok szkolny 2013/2014. W wielkim skrócie to zdrowe żywienie i dobra energia. Szczegóły przedstawione zostaną na konferencji Zielonej Flagi w listopadzie. Już dziś zapraszamy wszystkie placówki zainteresowane przystąpieniem do programu "Szkoły dla Ekorozwoju". Dokladny termin poodamy już wkrótce.
      
Elbląska Sieć Zielonej Flagi
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama